Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha hosszútávon "windowsos-abla...

Ha hosszútávon "windowsos-ablakos" programok készítésében gondokodom, ehhez érdemes még jobban elmélyedni a C-ben, vagy érdemesebb a C++-ra váltani?

Figyelt kérdés
Az egyszerűség szempontjából kérdem. Persze tudom, hogy mégah mindkettővel meg is oldható, aligha nevezhető egyszerűnek egy ilyen program elkészítése, de érdekel az összehasonlítás ezen két nyelv szempontjából.
2012. aug. 29. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A C++ szerintem sokban egyszerűbb. De bármilyen C kód lefordul C++ környezetben, tehát ha valamit nem tudsz "C++ -osan" akkor beleírsz valami C kódot és kész.

(Amúgy én inkább konzolablakos programokat írtam, a windowsos ablakhoz még nem nagyon volt szerencsém se C/C++ ban.)

2012. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 iostream ***** válasza:

"De bármilyen C kód lefordul C++ környezetben"

A másik kérdésből vagy? Nem, nem fordul le.


Amúgy ha windowsos ablakos alkalmazásokat akarsz készíteni, és nem akarsz használni valami magasabb szintű könyvtárat, akkor gyakorlatilag mindegy, mert a windows.h-nak nagyon C-s az interfésze (az egy C-s interfész, konkrétan).

De mindenképpen megéri váltani, amit C-ben meg tudsz csinálni, azt meg tudod csinálni C++-ban is, max jobb és gyorsabb lesz.

2012. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 29. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdemesebb váltani.

De nagyon a C++ba se mélyedj bele, ha ilyesmivel akarsz foglalkozni, az égvilágon senki sem használja már desktop alkalmazások programozására Windows alatt(Najó, azért lehet h. van még egy pár cég, aki a 90es években jár technikailag, de a döntő többség halad a korral).


Persze jó, ha ismered az alapjait, de felesleges hónapokat/éveket ölni abba, hogy megismerd a Windowsos alkalmazás-fejlesztéshez szükséges library-nak csúfolt förmedvényeket,mint pl. MFC..

Inkább C#.

Amit én javasolnék, hogy C++-ban tanuld meg használni a WinAPI-t, tehát egyszerű WinAPI-val(SEMMI + library) létrehozni ablakos alkalmazásokat, mert később - bármilyen nyelven is programozol, pl. C# - sokkal egyszerűbb lesz az életed, ha érted, hogy mi történik a háttérben.

2012. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ahhoz pedig, hogy értse mi történik a háttérben... Őszintén, hány C#-al kezdőt láttál már érteni? Egyáltalán nem haszontalan az a ++.
2012. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!