Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót 2 üteműt vagy 4...

Robogót 2 üteműt vagy 4 üteműt érdemes venni? Melyik a "jobb" pld. Hosszútávon. Vagy mi a különbség a 2-ő között?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
attól függ milyen márkáról van szó
2012. márc. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak Kinai.Lehet most sokan gondolják hogy Kinait ne vegyek,de többre nem futja.2 év garancia van rá,és árban 100 000 ft.(szomszéd nyerte,4 ütemű, neki van még kettő az mind 2 ütemű,szóval nem tudom melyiket érné meg.A 2 2ütemű 1/2 illetve 1 éves ) [link]
2012. márc. 18. 13:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáteszek,hogy kipróbáltam,15 km van rajta és sebessége 60 km .Nem tudom lehet-e ilyenkor gyilkolni a motort,de nem mertem tovább kihúzatni .
2012. márc. 18. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Kínait ne. Tényleg. Az egy dolog, hogy 2 év garancia van rá (megjegyzem, az már eleve gyanús, hogy csak ennyit mertek adni rá), de ebből a 2 évből másfelet tuti szervízben lesz. Csábító a gondolat, mert sokan azt gondolják "új motor, rossz biztos nem lehet", de nagyon gyengécske anyagból vannak. Vékony, gyenge váz, törékeny műanyag elemek stb. Nem éri meg. Inkább vegyél meg ugyan ennyiért egy Malaguti F10-et, F12-t vagy akár dobj még hozzá egy kicsit és vegyél egy használt SR-t. Hiába használtak, ha egyszer jobb anyagból vannak mint ezek a kínai vackok, sokkal többet elmennek és nem hagynak ott sehol.
2012. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jah, és hogy a kérdésre is válaszoljak:

A 2 ütemű motor működéséből adódóan kb 1000km-enként kér 1L keverékolajat, kicsit többet eszik, de jobban is megy, mint az azonos köbcentivel rendelkező 4 ütemű társa.

A 4 üteműek nem annyira gyorsak, viszont keveset esznek, kevésbé kopnak, de ha gond van velük (és ez kínai robogónál lesz, nem is kevés) költségesebb a javításuk, mivel bonyolultabb is a felépítésük a 2 üteműekhez képest.

2012. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,néztem is egy Aprilia SR 50 DiTech -et.De már a motorja felújítás utáni, 26000 km.Ez lenne 290 000 ft-ért.Ettől olcsóbbat,na meg hogy jól is nézzen ki sajnos nem tudok.De mivel használt,félek a vételtől.A szomszédom járt pórul így.Vett egy Malaguti F12 Phantom 50-et.Szó szerint a gatyája ráment,mikor elromlott! 2000 évjáratú motor,14000 km-el.Neki is volt egy Yuki motorja,ment vele 9000 km-ert,de eladta,mert szerinte lassú( 4 ütemű, max . 65 km/ó).És ez alatt a 9000 km alatt semmi baj nem volt a motorral.
2012. márc. 18. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:
vegyél kínait! ha szerencséd van elmegy 1000-et.
2012. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a szomszédod megszívta egy szénné hajtott F12-vel, még nem biztos, hogy az összes motor ilyen. Ha mész motort venni, vigyél magaddal egy hozzáértőt, aki már a motor hangjáról is képes megmondani, hogy szét van-e kopva, vagy ha azt állítják róla, hogy felújított, akkor valóban az-e.

Az injektoros SR-t meg kerüld el jó messzire, annyival nem jobb, mint amennyivel drágább, ráadásul ha az injektor elromlik, akkor ráköltheted a gatyádat is egy újra, ha meg csak az akksi merül le, akkor még berúgni sem tudod, mert nincs rajta berúgókar. Vegyél karbisat, az jól bevált.

2012. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!