Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik a legfontosabb kompotenciá...

Mik a legfontosabb kompotenciák ahhoz, hogy valakiből programozó legyen? Aki nem "úgy születik", annak sosem fog menni?

Figyelt kérdés
Rengeteg időt elvesz az élet más területeiről?
2012. szept. 21. 11:22
 1/8 ejbenjaro ***** válasza:
Tessék, olvasd el: [link]
2012. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző: Éppen ezt akartam belinkelni... :)


Én azon a véleményen vagyok, hogy ha van egy kis affinitásod a matematikához, és szereted csinálni a programozást, annyira, hogy önszorgalomból foglalkozol is vele, akkor meg tudod tanulni.

2012. szept. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha eddig önszorgalomból elzárkóztam a programozástól? És főként a fizetés vonz?
2012. szept. 21. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nőként és anyaként mondom, hogy rengeteg időt elvesz! Van egy 1 éves kislányom. Távmunkában dolgozom mellette fejlesztőként, de direkt nagyon kevés munkát vállalok. Nem bírom ki, hogy ne dolgozzak valamilyen problémán, de sajnos ha nekiülök akkor egyszerűen ott találom magamat, hogy már megint az egész napot ezzel töltöttem vagy az éjszakát és nem csak a feladattal, hanem természetesen folyamatosan képzem saját magamat tovább amit egy programozó élete végéig kénytelen. Férjem is távmunkában dolgozik (grafikus:D) tehát együtt vagyunk a kislányunk mellett felváltva. Ettől függetlenül néha mardos a lelkiismeret furdalás, hogy ma mennyit játszhattam volna vele ha nem ülök neki. Régebben nem vettem észre hogyan szalad így az idő, most érzem igazán csak mennyit vesz el. Természetesen szívesen csinálom és édesanyám állítása szerint (matematikus) a sinus volt az első értelmes szavam... Viszont többnyire a programozási nyelvek lehetőséget adnak arra, hogy egy létező életből vett matematikai problémára lefedhető megoldást adjunk. Sokkal több eszköz van a kezedben. Gyakorlatilag nem nagy túlzással a matematika nyelvét írod le egy program készítése során. Ezért mindenképpen kell hozzá egy reál beállítottságú matematikai logikai késég. Természetesen engem hiába vonzott volna a híres plasztikai sebészek fizetése, ha elájulok a vértől.:D Ne a fizetés vonzzon, mert van épp elég hentes a szakmánkban. Ezek az emberek szégyenítenek meg minket és miattuk maradunk le egy-egy munkáról és utána félve keresgél a megbízó új embert a gányolása után. Viszont, ha az az ember vagy aki mindenben az összefüggést látja és akkor is azon kapja a fejét, hogy dolgozik amikor nem akar... akkor fejlődésed során rengeteg jó szándékú segítő emberrel is fogsz találkozni, és természetesen a várva várt fizetés is a MINŐSÉGI munkád után járni fog. Ellenben hamar leszerepelhetsz egy megbízód előtt aki utána nem fog épp megfelelő ajánlást adni neked. Még fontos, hogy először tapasztalat nélkül nem fogsz munkát találni. A ,,hentesek " miatt nem elég, ha programozónak vallod magadat és ha áron alul kínálod a munkát csak még feltűnőbb leszel... Először sz*r fizetésért kell néhány évig geccsolnod egy elismert helyen, majd onnan egy szép ajánlással távozva tudsz megpályázni további munkahelyet. A jó munkához idő kell és programozóknak a jó munka szerzi meg az elismerést és a fizetést.
2012. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a pénzért akarod csinálni, akkor inkább felejtsd el!

Ez egy olyan szakma amit, ha nem szeretsz igazán és nem érdekel is, akkor bizony sokat fogsz vele szívni és keresni sem fogsz annyira jól.

2012. szept. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Srapnel ***** válasza:
Soha, semmilyen hivatást/pályát nem szabad a fizetés miatt csinálni (ez kivétel nélkül mindegyikre, nem csak a programozásra igaz), különben némiképpen lelki nyomorék leszel.
2012. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek(meg általában véve mindenkinek)igaza van, csak a pénzért kreténség egy szakmát választani.


A kérdésedre meg nem lehet normálisan választ adni, túl tág. Mintha azt kérdeznéd, hogy megterhelő-e az olyan munka, ahol vezetni kell - összehasonlíthatatlan, egy taxisofőr lényegesen kevesebb erőfeszítést öl a munkájába, mint pl egy autóversenyző.


Van, ahol keresni is tudsz vele, és nem kell kihajtanod a beled(pl webfejlesztő), és van olyan, ahol kihajtod a beled is(pl engine fejlesztő), természetesen szakadéknyi különbség van fizetésben is, de mindkettőből jól meg lehet élni. A "mikor érdemes elkezdeni" kérdésre tudok egy klassz példát, egy ismerősöm 20 éves koráig elméleti fizikusnak tanult, aztán úgy döntött, hogy hagyja az egyetemet ahogy van, és nekiáll programozni tanulni. Két évvel később felvették egy kisebb magyar céghez, kb 2,5 éve egy lényegesen nagyobbhoz, most meg külföldön van(na nem azért, mert itthon nem fizették meg, előrébb akart jutni.) Persze az ő eredményei a hozzáállásához köthetőek(gondolok itt arra, hogy nem azt a kérdést tette fel, hogy jól lehet-e keresni vele.)

2012. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Programozónak tanulok, de sosem gondoltam arra, hogy a pénzért csináljam.

Egyszerűen megy, és szeretem csinálni.

Véleményem :

1. Nem leszel jó programozó,ha azért akarsz programozó lenni, hogy jó fizetésed legyen.

2. Csak a jó programozóknak van jó fizetésük.


Talán tényleg hiány van a programozókból, de csak a jókból, akik tényleg tudnak is.

Ők viszont jól keresnek.(relatív mi számít jó fizetésnek???? :) )De ehhez elhivatottság kell, kell az hogy szeresd az egészet....máskülönben nem fog menni.

2012. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!