Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linuxot (Ubuntu) használni...

Linuxot (Ubuntu) használni nehéz nem elavult, jobb rajta programozni mint wondowson és erős gép kell a programozáshoz?

Figyelt kérdés

Eclipse-t,GCC fordítót,blender-t,valami szintaxis kiemelős szövegszerkesztőt,PDF és egyéb könyvolvasó programokat,valami hangszerkesztő programot és egy rendszerkarbantartót és egy ingyenes vírusirtót használnék rajta.


Csóró vagyok ezért nem tudok venni jó gépet.Be szereztem pár könyvet ezeket akarnám tanulni rajta.hordozható számítógépre gondoltam.


2012. szept. 24. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ingyenes a letöltés, pendrájvról használható live módban (telepítés nélkül), szánj rá egy kis időt és próbáld ki!

Amiket soroltál azok, mint elfutnak rajta, ha jól választod a kiadást, akkor egész tempósan is.

Ha régi a gép akkor érdemesebb egy Ubuntu 10.4-et, Xubuntu, vagy Linux Mint XFCE verziót kipróbálni.

2012. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tabaki ***** válasza:

Javaslom a Xubuntut, most láttam valakinél, nem terheli a gépet, szép, pont annyira nehéz a kezelése, mint a Windowsé, vagyis semennyire - amint lehet, én is átállok UHUról. A felsoroltak mind beleférnek.

Sok múlik azon, hogy mit programozol, a tanulás elején akármilyen nudli gép elég.

2012. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#1-vok, én Xubuntu 12.04-et használtam, aztán áltam át Linux mint 13 XFCE-re. Még így is érezhető volt a gyorsulás :)
2012. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 iostream ***** válasza:
Úgy általánosságban véve nem jobb Linuxon programozni. Ellenben ez olyan mértékben függ a körülményektől (a te szokásaidtól, a céljaidtól), hogy nem lehet jószívvel kijelenteni bármit több információ nélkül.
2012. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
xubuntut vagy lubuntut használjak?
2012. szept. 24. 16:23
 6/11 A kérdező kommentje:
lubuntun is menni fognak szépen ezek a programok?
2012. szept. 24. 16:46
 7/11 _Jessy_ ***** válasza:
Ha gyakran használod ne szarakodj live marhaságokkal. Ha belerázódsz kicsit a linuxba, akkor egy jól beállított kernellel lehet dobni a sebességen.
2012. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kösz adtam nektek zöld kezet.

Akkor most mit használjak?

ubuntut vagy lubuntut?

2012. szept. 24. 16:57
 9/11 A kérdező kommentje:
lubuntut választottam erre fogom telepíteni a fentebb felsorolt programokat.Alig várom,hogy olvashassam a könyvet.
2012. szept. 24. 17:02
 10/11 tabaki ***** válasza:

Vagy Linux Mint 13 XFCE-t ;)


Gőzöm sincs. Xubuntut láttam már, úgyhogy azt ajánlom. Valószínűleg nagy különbség nincs, kicsit kevesebbet kér a rendszer vagy valamivel gyorsabb, túl nagy jelentősége nincs. Nézd meg őket, aztán válaszd, amelyik jobban tetszik.

2012. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!