Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek érdemes elkezdeni...

Szerintetek érdemes elkezdeni átállni a HTML5 +CSS3 párosításra vagy még a HTML4+CSS2 párosítás a nyerő?

Figyelt kérdés

Igazából nem értek ehhez,most kezdtem neki a html-nek,de ahogy olvasgattam ,a HTML5-öt,főleg a CSS3-at a böngészők töredéke ismeri...HTML5-nél az IE felhasználók száma csökkenést okozhat az oldal látogatottságát tekintve, a CSS+-ról nem is beszélve...legalábbis így a cikkek alapján..


Szóval akk. ink. HTML4-et tanuljak és CSS2-t vagy HTML5 és CSS3 párosítás?


2012. szept. 25. 16:30
 1/2 nagylzs ***** válasza:

A legjobb persze az ha mindkettőt megtanulod.


A CSS3 nem annyira probléma, mivel a HTML5 elmegy CSS2-vel is! Szóval a CSS3 az nem annyira fontos. Tehát lehetne HTML5 + CSS2 is. Bár az is igaz hogy CSS3-ban vannak nagyon jó dolgok amik megkönnyíthetik a dolgodat.


A HTML5 az tényleg problémás régebbi IE-ben. Ha fontos hogy széles körben legyen elérhető az oldal akkor HTML4 a javasolt. De ha egy speciális web-es alkalmazást készítesz egy konkrét cégnek, és meg tudod követelni az új böngészők használatát akkor a HTML5 jobb választás.


Szóval a válasz attól függ, hogy kinek mit és hová akarsz fejleszteni.


A HTML5 a jövő. Ha jó programozó akarsz lenni akkor előbb utóbb meg kell tanulnod.

2012. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

értem,köszönömszépen

ment a zöld értékelés:)

2012. szept. 25. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!