Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikus-könyvtáros...

Informatikus-könyvtáros hallgató vagyok és adatbázis építést tanulok, SQL-t. Abszolút kezdő, hozzánemértőnek tudna ajánlani valaki valami forrást vagy ötletet adni, hogyan gyakorolhatnék?

Figyelt kérdés
Vizsgán örülnék már egy 2-esnek is. Nagyon nem megy és be vagyok parázva, hogy vizsgán nem fogok boldogulni. :(
2012. szept. 27. 12:05
 1/3 ejbenjaro ***** válasza:
Bemégy a könyvtárba és kölcsönzöl ki könyvet hozzá. Gyakorolni pedig olyan adatbázis kezelővel célszerű, amilyet tanultok az iskolában. Ezt otthon feltelepíted és gyakorolsz benne.
2012. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy raktár példa mindenre jó! :)

Vannak áruk, amiket raktárakban tárolnak. Legyen az áruknak mondjuk mérete, ára, elhelyezkedése a raktáron belül. Bonyolultabb kell? Legyen több raktár és mozogjanak termékek. Legyen követhető az áruk mozgása.

Tervezd meg az adatbázis, entitások, lekérdezések, tranzakciók, aztán meg tegyél fel egy MySql szervert és próbáld lekódolni ezeket!


(amit leírtam az szegeden informatikus bsc. adatbázis kötprognak nagyjából megfelel, szerintem ha ezt megcsinálod akkor a vizsga gyakorlati része meglesz)

2012. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerezd be ezt a könyvet: [link]


(Amúgy érdekes lehet a képzés, ahol ez a könyv elő sem került. Eddig sem voltam jó véleménnyel az infó-könytároskról, ezután sem leszek...)

2012. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!