Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan válhatok profi hackerré?

Hogyan válhatok profi hackerré?

Figyelt kérdés

Gondolok itt: adatbázisok,játékok,rendszerek feltörésére, adatok lopására stb.

Például: Játékokban felhasználó lopása

Redszerekben pontok vagy akármik leszívása(saját hasznomra fordítása).

Programokra lennék főleg kíváncsi, és hogy hol-hogy lehet megtanulni?



2012. okt. 4. 21:36
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, én nem a Linuxot akarom szidni, hanem azt, aki azt állítja, hogy hackerkedni nem lehet csak Linuxon!
2012. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

@Passring: Oké, csak nem teljesen ez jött le. :)

Lehet Winről is, sőt mondjuk a webes támadásoknál pont teljesen mindegy, hogy mit használ az ember.

SQL injectiont mobiltelefonról is lehet csinálni akár!


De ezért hasznos a linux ismeret, mivel a szerverek nagy részén az fut. :)

2012. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

"Ahoz hogy hacker legyél, kell tudni legalább 1 magas szintű programozási nyelvet, 1 script nyelvet, az SQL-nek valamelyik verzióját, érteni kell a hálózatokhoz, és baromi erősnek kell lenni matekból. Mindezeket jobban kell tudni mint azok akik a hálózatot építették, programokat készítették, weboldalt írták, adatbázist készítették"


Nem bírom megállni, hogy ne kötözködjek :D

Mi a jó francnak kell egy hekkernek baromi erősnek lennie matekból? Ha ezt le tudod vezetni nekem, átutalok neked 100K-t, vagy haljon meg a lovam :D


Hekkeléshez egy dolog kell: nagyon-nagyon mély technológiai ismeret.

Programozni elég alapszinten.(Kivéve, ha mondjuk saját segédprogramokat akarsz írni, de minek újra feltalálni a spanyolviaszt)

Pl. ha Linux/Tomcat web szervert akarsz törni, akkor az utolsó betűig ismerned kell minden konfigurációs beállítást, naprakész kell legyél a biztonsági hibákból, mélyen ismerned kell a TCP/HTTP protokollok működését, a legújabb webes szerver-oldali és kliens-oldali technológiákat, értsél minimális szinten az SQL-hez.


Ha pl. valami vírust akarsz terjeszteni/felhasználók gépén garázdálkodni egy kártékony weboldallal, akkor a modern böngészők működését kell nagyon ismerned; milyen biztonsági mechanizmusaik vannak, a népszerűbb plugin-ek hogyan működnek belül, pl. Flash, Silverlight, PDF-reader, JVM, esetleg a JS engine, és azokban próbálni valamilyen hibát keresni.

2012. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Basszus mennyi hülyeséget tudtam itt olvasni. Így az első két oldal után nem találtam olyat, aki ne az itt-ott felszedett körvonalas tudását fitogtatná. A hackereket sem kell túlmisztifikálni. Olyan, mint a kocsilopás. Egy ladát még én is kinyitok egy féltéglával, de egy Audi-hoz már hozzá sem tudnék szagolni.


Egy sima weblap deface egy házilag tákolt php oldallal ami mögött egy recsegő adatbázis van, pl. tényleg néhány kattintás. Vannak exploitok, vagyis rendszerek már megismert hibái, ezeket szokás keresni egy weblapnál, és tömni be a rendszergazdai oldalon.


Egy hackernek kell programozás ez igaz, attól függ milyen irányba megy, szerintem nem kell több mint egy átlagos programozónak. A lényeg, hogy a szervereket, hálózatokat, kiskapukat jobban ismerje, és megismerkedjen különböző módszerekkel.


Az ELTE-stől kérdezem. Mi az progmat. szlogenje?

2012. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Hm látom mindenki elég különbözően gondolkodik :)

Komolyan érdekel a téma,szerintem megfogom tanulni hogyis vannak itt a dolgok.

2012. okt. 5. 19:52
 36/45 anonim ***** válasza:

"Az ELTE-stől kérdezem. Mi az progmat. szlogenje?"


Én már proginfes vagyok (pontosabban voltam), milyen szlogenre gondoltál?


Amúgy kb ugyan ezt hangoztattam én is, amit te leírtál.

De ha valaki nem hiszi el a leírtakat, akkor tessék, jövő héten pénteken és szombaton lesz a Hacktivity.

Ott elég sok információt be lehet szerezni.

2012. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Nem olvastam az előző commenteket, de!

1. lépés: Vegyél egy V for Vendetta maszkot.

2. lépés: Vegyél egy korsó jég hideg sört.

3. lépés: Ásd el magad, ez után a kérdés után nem hiszem, hogy sikerülni fog.

4. lépés: Sok szerencsét4 :D

2012. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:

Ne akarjá te semmi lenni ha már ezt kérdezed...

Én már tudok eggyet s mást persze ezzel nem akarok "vagánkodni", de én 11 évesen azzal kezdtem, hogy internet nélkül scripteltem a CoD2-ben és a könyvtárba jártunk netezni, azaz a bátyámék és ők hoztak lanozáshoz módokat. Azt meg nézegettem. Most 16 vagyok CoDScriptel már nem igazán foglalkozok, inkább CSharp C nameg C++, de volt Java is melyben Plugint írtam a Bukkithoz(Minecraft)... Azóta egy weboldallal is volt gondom aminek következménye az volt, hogy Adatbázis feltöréssel gyanusítottak, holott egy két kisebb hibát találtam a weboldalban és nagyobb volt a jogosultságom a kelleténél. Tehát ne hacker akarjál egyből lenni mert az ugyan nem leszel.

2012. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Én már tudok eggyet s mást"

Szemmel láthatóan a helyesírás nem tartozik ezek közé :D

Lehet, hogy régimódi vagyok, de aki még a helyesírás legelemibb szabályait sem tudja megtanulni, az inkább húzzon vissza alsó tagozatba, mert ott a helye, ne hekkerkedjen.. amikor még én jártam általános suliba, az ilyenek a kisegítő iskolában végezték..

2012. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Ebben van valami.

Az még oké, hogy valaki ezt-azt elgépel mondjuk, de ez azért kicsit csúnya volt.


Amúgy volt valaki a Hacktivity-n?

Elég érdekes és jó előadások voltak.

2012. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!