Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kezdjek neki a programozá...

Hogy kezdjek neki a programozásnak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és estire járok gimnáziumba. Sajnos munkát nem találtam, ezért szeretném valami hasznossal eltölteni az időm.

Programozáshoz nem értek, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy hol kezdjem. Elsőnek webprogramozásra gondoltam, de nem tudom pontosan, hogy mi merre hány méter. Tudnátok tanácsot adni, ill. melyik programozási fajta az aminek hasznát veszem a jövőben magánemberként is (pl. webprogramozás, vagy rendes programok írása srb.)? Nem tervezem, hogy profi programozó leszek, szakácsnak fogok tovább tanulni, de mégis valahol érdekel, ezért gondoltam hátrányom nem származhat belőle.

Annyit tudok, hogy webprogramozáshoz kell html, ccs, php.

Ja és természetesen, hogy milyen programot használjak vagy elég sima jegyzettömb?



2012. okt. 8. 07:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Ill. most néztem, hogy van C, C++.
2012. okt. 8. 07:53
 2/8 Antimod ***** válasza:

A webprogramozás is "rendes". :)

Elég hozzá jegyzettömb, én sosem mentem tovább egy szintaxiskijelölő szövegszerkesztőnél (pedig dolgoztam fejlesztő cégeknek is), de embere válogatja, van, aki azt szereti, ha egész kódrészleteket tud beszúrogatni billentyűparancsokkal.

A HTML és a CSS külön szakág szinte ma már, de a PHP véleményem szerint elég könnyű. Ennyi nem elég a webprogramozáshoz, mert ma már elengedhetetlen egy legalább minimális Javascript-ismeret.

2012. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Első körben matek és algoritmizálás. A programozás alapjai nyelvfüggetlenek. Ha azokat megtanultad, akkor lehet valamelyik nyelv (C++, PHP, stb.) specializálódni.

HTML, CSS nem programozási nyelvek, hanem leíró nyelvek ...

2012. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
*felé
2012. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Antimod ***** válasza:

"A programozás alapjai nyelvfüggetlenek. Ha azokat megtanultad, akkor lehet valamelyik nyelv (C++, PHP, stb.) specializálódni."


Lehet így is tanulni (sőt, biztos így célszerű), de sok embernek elveszi a kedvét az egésztől. Biztos nem így állnék neki.


"HTML, CSS nem programozási nyelvek, hanem leíró nyelvek ..."


Abszolút igaz, de anélkül a webprogramozás piskóta. Persze, nagy cégeknél már nincs köze a kettőnek egymáshoz, de ha a backend-fejlesztő nem ismeri a lehetőségeket és korlátokat, nagyon sok pluszmunkának teszi ki kollégáit és saját magát.

2012. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

"Biztos nem így állnék neki. "


Aki nem így áll neki, abból nem is lesz programozó, max. webes technológiák esetében egy script kiddie.


"de anélkül a webprogramozás piskóta."


Semmi köze hozzá! A HTML+CSS lehetőségeit a grafikusnak kell ismernie, hogy megfelelő nyersanyagot tudjon a web builder-nek átadni. A programozást ez nem befolyásolja. A web fejlesztés 3 rétegű: grafika, build, programozás. Itt a programozási réteg elkülönül a megjelenítési rétegtől.

Egyébként ez alapján kérdezőnek inkább javasolnám a web build-ben való elmélyedést, könnyebb, egyszerűbb, látványos és kereslet is van rá!

2012. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tanulj C# -et, azt egy 9 éves is meg tudná tanulni ha akarná (a legfiatalabb C# -es akit ismerek 10 éves).
2012. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha webet szeretnel akkor: HTML, JavaScript, PHP es CSS.

vagy

Ruby on Rails, HTML, CSS, JavaScript


A lenyeg: HTML, JavaScript, CSS es valami neked tetszo nyelv.


Ha appot (alkalmazast) szeretnel akkor kezdesnek C# vagy Pascal.

Utana ha jol megy akkor C++.


Es a webhez eleg egy webszerver meg egy jegyzettomb.

Az alkalmazashoz egy fordito is kell. En az appjaimhoz Eclipse-t hasznalok es az remek c++ teren es forditoja is van.

2012. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!