Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes úgy elkezdeni programo...

Érdemes úgy elkezdeni programozni, hogy hülye vagyok matekból?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és egész szakközépben 2-es voltam matekból. Viszont nem tanultam soha. Ellenben akik általában programozónak mennek szintén nem tanulnak és mégis 4-5-ös színvonalat röhögve hozzák (vagy is az ismertségi körömből). Van esetleg olyan itt aki matekból világéletében "hülye" volt, de mégis belevágott?

2012. okt. 8. 09:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos ellent kell mondjak az előző válaszolónak.:) Pascalt ne! Miért?


A fősulin a Pascalt nyomták belénk, hihetetlenül tetszett, teljesen rákattantam, pusztán örömből többszörösen túlteljesítettem minden követelményt, de..!


Éppen amiatt, hogy az volt az első, és nagyon belemélyültem, elkezdtem nagyon Pascal nyelvben gondolkodni, csak az volt a természetes és minden más idegen volt. Amikor először találkoztam azzal, hogy más programozási nyelvekben egy esetvizsgálatot akár egy értékadásba is belezsúfolnak, csak álltam a programok előtt, és képtelen voltam értelmezni, hogy mit is csinálnak az adott sorok.


10 évnek kellett eltelnie (ezalatt teljesen mást csináltam), hogy annyira elfelejtsem a Pascalt, és annyira letisztuljon a fejemben az algoritmika, hogy könnyűszerrel elinduljak egy más programozási nyelvben.


Én azt javaslom, hogy akár hobbiként tekintesz rá, akár komolyan gondolod, mindenképpen komolyabb nyelvnek fogj neki. Azt szokod meg, és ha úgy alakul az életed, hogy mégis ilyen vonalon helyezkednél el, akkor nem fogod a fejed a falba verdesni, mint én.


Személyes javaslatom az, hogy az algoritmikát vedd a lehető legkomolyabban. Ez minden programozási nyelvtől független, csak arról szól, hogyan építsünk fel egy programot.


Ezután gondolkozz el azon, hogy milyen vonalon szeretnél haladni. Ha asztali gépeken futtatott alkalmazásokat szeretnél írni, akkor mindenképpen a C-nyelveken indulj el. Ma már a progamozási nyelvek zöme ezt a szintaxist követi, így nem lesz olyan kemény dió váltani, mint pl. Pascalról, ami gyakorlatilag már kihalt. Alkalmazásokat fejleszteni asztali gépekre érdekesebbnek tűnhet, de lényegesen nehezebb elhelyezkedni benne. Ahová programozókat keresnek, ott már ilyen irányú végzettség alapkövetelmény.


Ha webes programozásban gondolkodsz, akkor úgy vélem, jobb a helyzeted. Bár lehet, nem annyira vonzó weboldalakat programozni, de kétségtelenül könnyebb megélni belőle, mert több weboldalra van megrendelés. Legtöbbjük nem is igényel olyan komoly szintű programozást. Ebben a piacágban akár egyéni vállalkozóként is indulhatsz, mert egy értelmes weboldalt egy ember is ki tud vitelezni, míg az alkalmazásokon többnyire fejlesztőcsoportok dolgoznak. Tehát, ha webes programozásban gondolkodsz, akkor elsősorban a PHP-t javaslom szerver oldali szkriptek írására, JavaScriptet, JQueryt a kliensoldali szkriptekhez, HTML és CSS az oldalak felépítéséhez, bár ez utóbbiak pofonegyszerűek.


Mindkét esetben fordíts nagy figyelmet az adatbázisokra, és azok felhasználására, mert a legtöbb megrendelés erről szól. Adatbázisoknál szerintem a MySQL-t tudom javasolni, de csak azért, mert csak ezt ismerem, és nem tudom, hogy van-e jobb.


Remélem, hogy tudtam segíteni, sok sikert és kitartást! :)

2012. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 tabaki ***** válasza:
100%
Jó-jó, én műkedvelő vagyok, már az is maradok. Merő élvezetből foglalkozom csak programozással, nem is kell megfelelnem senki igényeinek. Kérdező, ha nem csak szórakozni akarsz, hallgass inkább az előttem szólóra.
2012. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!