Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik Win7-et és Linux...

Melyik Win7-et és Linux operációs rendszert érdemes feltenni?

Figyelt kérdés
Dual-boot-ot akarok, érdekelne a programozás lassan és a linuxot ajánlották, de a windows-ról se mondanék le.
2012. okt. 10. 16:13
 1/8 Pj0tr ***** válasza:

Ha eddig windowsos voltál, akkor szerintem maradj is azon. Elég lesz a programozás nyűgjeivel foglalkoznod szvsz.

Milyen nyelvben gondolkodsz?

2012. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Egyetertek a felettem szoloval. De ha nagyon dualbootot akarsz akkor vagy a Debian vagy az Ubuntut tedd fel.
2012. okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tanulsz, de gyanítom pár évig biztosan nem lesz még szükséged Linuxra. Az alapokat - és még annál is sokkal többet -, ellehet sajátítani Windows-on is.

Mire már többet tudsz, mint egy kezdő programozó, addigra pedig már lesz annyi intelligenciád, hogy kereső segítségével megtaláld a megfelelő operációs rendszert.

2012. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:

Ne hagyd magad lebeszélni, nem árt, ha párhuzamosan ki tudod próbálni a programjaidat mindkét rendszeren. Miért lenne a linux-használat akkora tehertétel? Kb- annyira macerás, mint a Windows (vagyis semennyire), egy két hét után jószerivel nem érzed a különbséget. Az Ubuntu kényelmes, jól megtámogatott, életképes disztribúció, sokan nagyon dicsérik a Linux Mint-et, nekem nem volt alkalmam kipróbálni.

Win7-ként pedig szvsz válaszd a Win7-et, másoknál bevált... :)

2012. okt. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pj0tr ***** válasza:

De mit próbáljon ki linuxon is? Hello world alkalmazásokat?

Nem mondta viszont, hogy milyen típusú azon belül is milyen nyelven szeretne programozni.

Mert C#ot windowson egyértelműen jobb. C++ izlések és pofonok. Mindkét platformra van bőven. PHP esetén tök mindegy (ebbe már benne van a css, html és js is). ASP megint windows preferált szvsz.

Csupán azért mondja mindenki, hogy maradjon a windowsnál, mert ahhoz ért és plusz teher lenne csak egy új rendszert is párhuzamosan megtanulni a programozás elsajátítása mellett.

Mindemellett írta is, hogy a win-t preferálja, csak a programozás miatt linuxozni meg felesleges.

2012. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:

@Pj0tr:


"...mit próbáljon ki linuxon is? Hello world alkalmazásokat?"

Mi lenne ennek a mondatnak az értelme? Miért ne írhatna valamivel bonyolultabbakat is? Például olyat, mint amit Windows alatt írna, vagy amilyet más ír linuxban...

Az elején úgyis konzolon fog matatni Windows alatt is. Pfuj, Hello World alkalmazások, csúnya Windows!


"...C#ot windowson egyértelműen jobb." Hát igen, gondolom, a Mono mindig csak követni tudja a .NET-et, de attól még létezik, és használható, nem?


"C++ izlések és pofonok. Mindkét platformra van bőven. PHP esetén tök mindegy (ebbe már benne van a css, html és js is)."

Nem világos az ízlések és pofonok kitétel, egyébként no comment.


ASP tök ismeretlen terület a számomra, biztos igazad van, de nekem az eddigiekből is az jön le, hogy nem hülyeség a linuxra is nézni.


"Csupán azért mondja mindenki, hogy maradjon a windowsnál, mert ahhoz ért és plusz teher lenne csak egy új rendszert is párhuzamosan megtanulni a programozás elsajátítása mellett."

Ha a Windowshoz ért, akkor _nemcsak ahhoz ért_. Ha a hozzászólók azt hiszik, hogy a linux máig konzolos varázsszavak begépelésével működik, lelkük rajta, de legalább mást ne fertőzzenek meg ezzel a marhasággal.


"...csak a programozás miatt linuxozni meg felesleges."

Ebben viszont tökéletesen igazad van. A linux szép is, jó is, kényelmes is, de Kérdező az egész életét végigprogramozhatja anélkül, hogy egyszer is kipróbálná. Nem ártana tudni, ki és miért javasolta a linuxozást.

2012. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pj0tr ***** válasza:

"Mi lenne ennek a mondatnak az értelme? Miért ne írhatna valamivel bonyolultabbakat is? Például olyat, mint amit Windows alatt írna, vagy amilyet más ír linuxban...

Az elején úgyis konzolon fog matatni Windows alatt is. Pfuj, Hello World alkalmazások, csúnya Windows!"

Írhat de első nekifutásra úgyis egyszerű, egy dolgot tudó kódot ír.


"Hát igen, gondolom, a Mono mindig csak követni tudja a .NET-et, de attól még létezik, és használható, nem?"

Productive környezetben használható a mono? Meglátásom szerint, ha már linuxos környezetet építenek ki egy cégnél, akkor oda valószínűleg valami linux közelibb technológiát fognak alkalmazni.


"Nem világos az ízlések és pofonok kitétel, egyébként no comment."

C++ és PHP esetében IDE-vel (illetve c++ esetén compilerrel is) dunát lehet rekeszteni. Nem lehet megmondani, hogy van-e tuti.


"ASP tök ismeretlen terület a számomra, biztos igazad van, de nekem az eddigiekből is az jön le, hogy nem hülyeség a linuxra is nézni."

Ua, mint a .NET esetében


"Ha a Windowshoz ért, akkor _nemcsak ahhoz ért_. Ha a hozzászólók azt hiszik, hogy a linux máig konzolos varázsszavak begépelésével működik, lelkük rajta, de legalább mást ne fertőzzenek meg ezzel a marhasággal."

Most abba a hibába estél amitől óva intesz mindenkit. Azt hiszed, hogy mert nem vagyok linuxos, azt hiszem, hogy az valami konzolos izé, amiben sokat kell gépelni a legegyszerűbb utasítás miatt is. Számomra a UNIX volt ez. De megnyugtatlak, a windowsban is egyre inkább a konzolos. Lassanként mindent meg lehet csinálni gépelve is. cmd illetve leginkább a ps segítségével. Amire szükség is van, hiszen így sokkal egyszerűbb egy-egy műveletsort megismételni :D És igen, nagyon rég volt, hogy utoljára kipróbáltam valamelyik linux disztribúciót, de nem is írtam le az 5 évvel ezelőtti rossz tapasztalataimat!

Azt pedig nem állíthatod, hogy ha valaki ért a windows-hoz akkor ért a linuxokhoz is. Akkor nem is lenne értelme a linuxnak, ha ugyanaz lenne mint a windows. <Még a disztribúciók között is vannak különbségek. És mindenki csak addig általános szakértő, amíg azonos kernellel rendelkező disztribúciókat kalapál kernel szolgáltatás szinten. De a legmagasabb funkciók (hiába az egységes fejlesztési elvek) már nagyon tudnak különbözni.> Kéretik a <> jelek között lévő szöveget nagyrészben véleménynek tekinteni.


"Ebben viszont tökéletesen igazad van. A linux szép is, jó is, kényelmes is, de Kérdező az egész életét végigprogramozhatja anélkül, hogy egyszer is kipróbálná. Nem ártana tudni, ki és miért javasolta a linuxozást."

Nem tudok belekötni. A szép, jó és kényelmes szubjektív fogalmak. Én így vagyok a windowssal. Szerintem ez az egész linux, windows, macosx két kérdésen dől el:

1) amiket akarok használni progikat/játékokat melyik rendszerekre portolták át? (nyilván progik esetében az alternatív lehetőségeket is vizsgálni kell)

2) teljesen egyéni izlés, ha az első pontnak megfelel akkor, igazából mindegy egy oprendszer szűznek.

De ha valaki régota használja az x, vagy y rendszert akkor még az elsőben történt változások esetében sem mindig képes a váltásra.

2012. okt. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

Kedves Pj0tr!


Nem bántani akarlak a Windows miatt, én ugyanúgy használom, mint a linuxot, illetve ahogy a Macet is használnám, ha nem semmirevaló ezeréves példányom lenne. Nem a mélyebb ismeretekre gondoltam, a windows "értése" kapcsán, hanem a rendszer általános kezelésére, hiszen ti is erről beszéltetek. Abban pedig most édeskevés a különbség. A bonyodalmak a felszín mögött kezdődnek, de addig el is kell jutni. Amíg az oprendszer-specifikus dolgokkal nem foglalkozik Kérdező, addig mindegy, hogy hol programozgat (igaz, ebből is inkább az következik, hogy fölösleges a plusz linuxot erőltetni, leszel szíves nem észrevenni az öngólt). Arról még mindig nem tudunk semmit, hogy milyen programnyelvről, milyen célról van szó egyáltalán. Ha "csak úgy" általánosságban beszélünk a programozásról, szerintem kerekebb e világ, ha benne van a linux is (és bármi más okos oprendszer, amit a leleményes emberfaj kiagyalt).


@Kérdező:

Te meg mukkanj már meg végre, miért lenne hasznos a programozáshoz a linux? Gondolom, aki mondotta, indokolta is valamivel.

2012. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!