Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » FreePascal? Az a feladat, h...

Szandy :) kérdése:

FreePascal? Az a feladat, h kell írni egy programot, mely eldönti, h a beolvasott szám prím-e! Ebből 2 típus kell:az egyik repeat-until-al, a másik while-al!

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget :)

2012. nov. 15. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha 2-nél kisebb a szám akkor nem prím, különben 2-től végigpróbálod az összes nála kisebb számon hogy osztja e.

Lehet hatékonyabban is, de egyelőre maradjunk ennél.

Ha már talált egy számot ami osztja akkor tovább nem kell nézni.

Vagy egyszerűen a legkisebb osztóját keresed ami 1-nél nagyobb (ilyen mindig van), akkor prím ha ez megegyezik a számmal.

2012. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elméletben én is tudom...csak Pascal nyelven nem :/
2012. nov. 15. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:

2 változó minden féleképp kell egy a beolvasott szám és egy amelyik , minden egyes "oszója e" ellenőrzés után ellenőrzés után nő ha nem az nem példány, igen példány a kilépési feltétel.

Valamit csak csináltál.

Meddig sikerült eljutni?

2012. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már megcsináltam egy féleképpen,de abba nincs se while,se repeat...és a feladat,h ezzel a 2-vel csináljam...am meg őszintén,sosem használtam még while-t csak for-t és azt sem tudom,h mire/hogy használják...ezért is kértem segítséget...
2012. nov. 15. 21:53
 5/6 anonim ***** válasza:

for i:=m to n do

begin

...

end;


Ezt a következőképpen írhatod while-al

i:=m-1;

while i<n do

begin

i:=i+1;

...

end;


Így magában nincs sok értelme, majd annyi lesz hogy tudod a cikluson belül változtatni a ciklusváltozót illetve több feltételt is megszabhatsz (and/or).

2012. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SimkoL ***** válasza:

Példák az elöltesztelős While..Do és

a hátultesztelős Repeat..Until ciklusra:

[link]

[link]

2012. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!