Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozást...

Hogyan kezdjek el programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Ha szeretem a mateket és az angolt, meg a fizikát is többnyire értem. De az informatikát csak nagyon alap szinten tanítják nálunk a suliban (TIC és pascal)és nem tudom hogyan és mivel kellene elinduljak, gondolom önszorgalomból.. tehát kb. a nulláról indulnék.

2012. dec. 1. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A pascal elég jó alap, de ha később is programozással szeretnél foglalkozni, akkor első körben C-t vagy Java-t kezdj el tanulni. Mindkét témakörben nagyon sok leírást és tutoriált találsz a neten.

Amire még szükséged lesz az a kereső használatának ismerete ;-)

2012. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően ott az interneten igaz nagyon sok dolgot csak angolul találod meg,de látom,hogy szereted az angolt akkor hajrá.

google.hu

2012. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A matek végülis fontos programozás témában, de szerintem nem most, úgyhogy az jó hobbinak, de nem érdemes külön foglalkozni vele. Kezdj el progrmaozgatni Cben, Javaban, Pythonban, vagy ami tetszik (csak ne Pascalban). Esetleg számíts ki matekfeladatokat, ha tényleg szereted a matekot, klasszikus esetben igy kezdik a tnaulást (fibonacci, prímszámok, háromszögek számolása)
2012. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarul ajánlom az Agyhullám Java című kezdő könyvet.


Angol nyelvű források:

Khanacademy.org

thenewboston.com


Van olyan scriptnyelv, hogy Python, szerintem az is egész jó alapnak.


[link]


Keresgélj, sok van még


Amúgy szerintem mindegy hogy milyen nyelvet válsztasz, alapnak tök jó bármelyik, de legjobb, ha objektum orientált.

Ha később is akarsz ezzel foglalkozni akkor C++, java.


Hajrá!

2012. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi minden választ! :)
2012. dec. 5. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!