Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek melyik nyelv felé...

Szerintetek melyik nyelv felé orientálódjak?

Figyelt kérdés
C#-ban már egy ideje programozgatok, tetszik meg minden, de gondolkoztam a PHP-n is és a Python-on is. Érdeklődés és motiváció megvan mind a három nyelvre, de a kérdés az hogy a jövőben melyik éri meg jobban a befektetett energiát? C++ nem érdekel a szintaktikája miatt, egyszerűen nem tetszik és nem tudnám megtanulni.
2012. dec. 3. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
C# után C++ a legérdemesebb.
2012. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket különböző célokra használják. Ha nem akarsz nettel foglalkozni, akkor a PHP-t hagyhatod, és akkor tolhatod a c#-t és mellé scriptnyelvnek a Pythont. Vagy a Perl-t, ha tetszik.
2012. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"C++ nem érdekel a szintaktikája miatt"


Hát, pedig a C# is elég hasonló szintaktikát használ.

Sőt, a program nyelvek igen nagy hányada használ C stílusú szintaktikát.


Ahogy mondták ezeket a nyeleket más-más területen használják. Döntsd el mi érdekel és azt tanuld.

(A feladat szokta megválasztani a nyelvet amúgy is általában.)

2012. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bizonyos szinten azért kérdeztem, hogy mi felé éri meg mozogni. Webprogramozás, vagy sima "asztali" programozás? A C++ban például a beolvasás meg a kiírás nem tetszik (ezek a << meg >> jelek), meg úgy alapból a C# kényelmesebb a Visual Studioval (tudom, van C++ része is), mint például egy Dev-C++ban írni.
2012. dec. 3. 19:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy mi felé éri meg? Ez a kérdés akkor aktuális, ha van állásajánlatod, és akkor arrafelé orientálódsz. De ezt még korainak érzem most. Ez pedig, hogy bizonyos operátorok nem tetszenek, elég furcsa érv egy programozótól. Nekem az egész rendszer nem tetszett amit programoztam és karbantartottam két évig, de nem az ízlésemért kaptam a fizut hanem hogy megcsináljam...
2012. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Használhatod a printf-et is, ha nem tetszik a cout, meg a párját, ami most nem jut eszembe, de a C-ből van. Csak bele kell kódolnod neki, hogy mit akarsz kiíratni, illetve beolvasni.
2012. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

LISP. Főleg ha lyukkártyát is akarsz programozni.:-D


Valahogy nem értem ezt a nem tetszik és nem tudnám megtanulni dolgot... ha mondjuk nem tetszene neked az Assembly... azt még megérteném ( bár szerintem gyönyörű ). De így?



https://www.youtube.com/watch?v=1S1fISh-pag



When I find my code in tons of trouble,

Friends and colleagues come to me,

Speaking words of wisdom:

"Write in C."


As the deadline fast approaches,

And bugs are all that I can see,

Somewhere, someone whispers:

"Write in C."


Write in C, Write in C,

Write in C, oh, Write in C.

LOGO's dead and buried,

Write in C.


I used to write a lot of FORTRAN,

For science it worked flawlessly.

Try using it for graphics!

Write in C.


If you've just spent nearly 30 hours

Debugging some assembly,

Soon you will be glad to

Write in C.


Write in C, Write in C,

Write in C, yeah, Write in C.

Only wimps use BASIC.

Write in C.


Write in C, Write in C

Write in C, oh, Write in C.

Pascal won't quite cut it.

Write in C.


Write in C, Write in C,

Write in C, yeah, Write in C.

Don't even mention COBOL.

Write in C

2012. dec. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 iostream ***** válasza:

Hát neked kell tudnod, hogy mit szeretnél csinálni. Minden nyelv másra alkalmas.

De én a helyedben inkább C#-ban kezdenék el valami komolyabbat, mert annak semmi értelme, hogy minden nyelvbe beletapicskolj egy kicsit.

2012. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megsúgom, nem minden C++-osnak tetszenek a sorminták, és ezért a C-ből öröklt alternatívákat használják. Indok? Nem tetszik a cout és a cin. Kész, ennyi. De maradhatsz a C#-nál is, illetve mellé egy szkript nyelv, azok között tudsz válogatni.

Ha nem tetszenek a cout és a cin sormintái, akkor nem biztos, hogy tetszeni fognak a civilizált korok fegyverei, azaz a nagyapa zárójelei.

(De ha valaha is érdekelne a mesterséges intelligencia

(akkor nem fogod nélkülük megúszni.) (Mert ott LISP-et használnak.))

2012. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 iostream ***** válasza:
Persze a printf és a scanf elég veszélyes dolgok, a típusellenőrzés teljes hiánya miatt. Ezért kéne újraírni variadic template-tel a printf családot, nem tudom, megcsinálták-e már.
2012. dec. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!