Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miben írták a linuxot?

Miben írták a linuxot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyrészt C-ben.
2012. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én az egészre lenék kíváncsi mivel programozni tudok, leszedtem a kernelt és nem tudom milyen fordítóprogramokra lesz szükségem
2012. dec. 12. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a keresőt nem tudod használni, hogy ezt az információt megtaláld, és ilyen bután fel tudod tenni a kérdést, és pont a GyK-ra, akkor 2-3 kérdés azért bennem is felmerül:

1.) Hogy tudsz te programozni?

2.) Hogy akarod a kernelt leforgatni?

3.) Ha leforgattad, akkor mit akarsz kezdeni vele?

2012. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 iostream ***** válasza:
Nagyrészt C-ben, a vitális részét kizárólag C-ben (asm betétekkel). És gcc-vel biztos fordul.
2012. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vazeratti feltevése jogos. Minden ilyen infót fél perc alatt meg lehet találni a neten. Egy probramozó ilyesmit nem kérdez fórumon, pláne nem GYIK-on (de egy ilyenért még StackOverflow-n is kiröhögnek)


Igen, jórészt C-ben íródott. Ha mindenképp magadnak akarsz Linuxot építeni, akkor LFS: [link]

De ehhez elég alaposan kell ismerni a Linux működését.

2012. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj, mindig olyan jókat röhögök ezeken a nagy programozókon, akik egy hello world után már oprendszert írnak...
2012. dec. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom a dokumentáció elolvasását :D Abban sok a hasznos információ :P
2012. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: +1, RTFM :)
2012. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!