Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HTML+CSS-el lehet olyat...

HTML+CSS-el lehet olyat csinálni, hogy a menü is minden oldalon ugyanaz?

Figyelt kérdés
Tehát meg lehet csinálni, hogyha megváltoztatom a menüt, akkor minden aloldalra kihasson? Bocs a hülye kérdésért, de kb egy hetem van megtanulni weblapot programozni egy kisvállalkozás basic weboldalának megcsinálásához. Meg tudnám csinálni frontpagebe táblázatokkal meg framekkel, de afelett már nagyon eljárt az idő és nem akarom, hogy bénán nézzen ki.
2013. jan. 11. 00:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ha egy HTML állományt szerkesztesz át, akkor egy oldal lesz más. Persze használhatsz külön keretet a menü számára, de a keret már nem divat. Ha nem akarod lejáratni a kisvállalkozást, inkább bízd az oldal elkészítését hozzáértőre. Nem csak arról van szó, hogy néz ki, hanem arról is, hol dobja ki a Google egy keresés során.
2013. jan. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez konkrétan anyáméknak kell
2013. jan. 11. 01:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Abból nem lesz weboldal, vagyis jó tuti nem!

Egyébként az index-ben szpoktuk elhelyezni a statikus elemeket, pl header, logok, reklámcsíkok, footerek, container(tartalom rész div-je) banner, verzió és kompatibilitás mutató, MENÜ!


És a container-be include-péjuk pl OP paranccsal a tartalmat.

Ehhez némi php ismeret nem árt, de megoldható anélkül is(szerintem)


Így ha megváltoztatod az index.php menüjét, megváltozik a menü,

2013. jan. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ugy gondolod nem tudom megtanulni a weblapprogramozást egyedül?


bme gépészre jártam és ott elég sok mindent meg kellett tanulni egyedül


1 végtelenül egyszerü statikus weboldalt akarok csinálni html+css semmi több. A kontent is annyira minimál lesz, hogy ez szerintem nem nagy feladat.

2013. jan. 11. 02:23
 5/14 anonim ***** válasza:

használj egy kis phpt, valami ilyesmit

<?php

define ('BASE_DIR', '/'); // hol van az oldalad

include "header.html.php";


if (!$_GET['page']) $_GET['page'] = 'index.html.php';

if (is_file("pages/" . $_GET['page'] . ".php"))

include "pages/" . $_GET['page'] . '.php';

else include "pages/404.html.php";


include "footer.html.php";

?>


az oldal felső része megy a header.html.php-be, a változó a "pages/index.html.php", "pages/satöbbi.html.php"

az oldal alsó része a footer.html.php-be


csinálj egy fájlt .htaccess névvel FTP-n az oldal gyökerébe és rakd bele ezt

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine on

AddDefaultCharset UTF-8


Options All -Indexes



RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^(.*)$ index.php?page=$1 [QSA]

</IfModule>


nagy vonalakban

2013. jan. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

a base_dir csak akkor kell, ha pl:

/regi_oldal

/uj_oldal

könytárak vannak, ekkor define ('BASE_DIR', '/uj_oldal');

és akkor ha pl css-t akarsz betölteni a headerben, akkor valami ilyesmi megy a header.html.php-be


<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="<?php echo BASE_DIR ?>/css/main.css" />

2013. jan. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de nem használhatok php-t mert statikus tárhelyet vettünk.
2013. jan. 11. 03:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Vagy minden oldalba belerakod a menüt és minden változtatásnál, minden oldalt átszerkesztesz, vagy esetleg JS-t használsz, bár nem a legszebb megoldás, de működik. AJAX-al a megfelelő helyre töltöd be mindig a menü állományát.


Sokkal jobban járnátok, ha dinamikus tárhelyre váltanátok, mert PHP-val kb. egy 10 soros class-al megoldható az egész probléma. Ha meg havi 1000 forintot nem tud a vállalkozás kifizetni egy dinamikus tárhelyért, akkor weblapra sincs szüksége.

2013. jan. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Ja értem, akkor bocsáss meg, igazad van meg tudod tanulni egyedül is, lásd én is egymagam tanultam mindent, amit a webes programozásokkal kapcsolatban tudok.

Csak tudod itt sok olyan van, aki azt hiszi, hogy majd ő f.sza weboldalt fog csinálni (online shop-ot meg hasonlók) mert látott már sharepoint designert.


Szóval, amit az ötös válaszoló írt, egy nagyon nagyon hasznos kis funkció, én is majdnem ugyan ezt használom csak kicsit átalakítva, és tökéletesen működik.


Egyébként hol vettetek tárhelyet?

Én személy szerint a dotroll*-t tudtam volna ajánlani, mert náluk a legkiseb fizetős csomagban is php5.2 van és az efféle akadályok máris elfelejthetők.

De ha maradnátok mégis annál ami most van:

[link]

Itt nézz szét.Vannak JS menük is, ha jól emlékszem. Sok sikert hozzá!

2013. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja esetleg azt tudod cisnálni, hogy egy html lapon elkészíted a menüt, css-el mindennel, hogy tökéletesen szép és működő legy, majd a főlapon a megfelelő helyen létrehozol egy div-et neki, abba beleheléyezed iframe-el, majd a tartalom részt is iframe-ként hozod létre.

Annak megadod a default-ját a kezdőlapnak, a menü részen pedig a targetet minden linkre beállítod, hogy a mittudom én i_container iframe-re mutasson.

Ha nem érted szólj leszimulálom egy lappal.

2013. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!