Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásról mindent tudni...

Programozásról mindent tudni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok,idén érettségizem és a jelentkezésem,ha minden jól megy akkor ELTE ik-ra fog menni.

Na és programozásról érdeklődnék aki ebben dolgozik ahoz szólna leginkább a kérdésem.

Én lassan második éve hobbi szinten programozom és hogy tudjátok megtanulni az adott nyelv össze dolgát itt a rengeteg függvényről van szó nekem mindig utána kell nézek a googlebe,hogy hogy is van az adott függvény ti,hogy vagytok vele?

Mert azért az elég gáz,ha munkába vagy vele és írod a kódot és ott googlezol,hogy hogy is van vagy egyetem évek alatt meglehet tanulni?


2013. jan. 18. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha sokszor használsz egy függvényt, akkor az rögzül benned. Ha az általad ismert függvények között nincs olyan amire éppen szükséged van, akkor vagy te írsz egy újfüggvény,vagy rákeresel az általad használtnyelv API-jában. Nem a googleben kell keresgélni...
2013. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Az infó szakoknak az a dolga hogy az embert megtanítsák programozni. Akár akarja akár nem.


Azt viszont (a vizsgák kivételével) soha senki nem várj el hogy pl egy 500 oldalas C, és egy 1200 oldalas C++ könyvet is fejben tarts. Mikor te pl C#-ozol.

2013. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyere be most 24.-én a nyílt napra az ELTE-re és mindent megtudsz amit csak kellhet.


[link]

2013. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ott leszek
2013. jan. 18. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit állandóan használsz, azt megjegyzed automatikusan, de nincs abban semmi gáz, ha akár több év munka után is belepillantasz dokumentációkba, leginkább azért sem, mert a nyelvek is változnak, leggyorsabban a webszabványok, és mindig van mit tanulni. Ráadásul ha egy specifikus nyelvet írsz általában, akkor a többi, amit ismersz, háttérbe szorul, és néha fel kell frissíteni az ismereteket. Szerintem aki folyamatosan használ dokumentációt és referenciákat, és követi a best practice-eket (Stack Overflow, tech blogok), az egy sokkal jobb szakember, mint valaki, aki egyszer bevágta három nyelv összes pontosvesszőjét, és utána évekig abból dolgozik.


Egyébként, bár nem jártam az ELTE-IK-ra, mások tapasztalatai alapján úgy tűnik, hogy nem igazán tanítanak meg adott nyelveket, helyette megtanítanak programozóként gondolkozni, hogy arra az alapra építhesd rá később a különböző nyelvek sajátosságait. Ettől függetlenül persze aki közben nem tanul meg valami élő és gyakorlati hasznú nyelvet, az cseszheti az erős elméleti alapozást.

2013. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 iostream ***** válasza:
100%
Nekem nem véletlenül c-re bindolva a cplusplus.com-os keresőmező. Pl csak mostanra sikerült megjegyeznem, hogy a mem* függvények első paramétere a destination, és a második a source, és nem fordítva. Ugyanitt, az ln parancsnál is mindig a manból nézem ki, hogy a cél vagy a linknév áll elől.
2013. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni az összes függvényt, ha elég nagy energiát fektetsz ebbe, de felesleges. Gugli fél perc alatt kiköp mindent arról a függvényről/osztályról/akármiről, amiről tudni akarsz.

A profi programozók is így csinálják. Nyilvánvaló persze, hogy a nagyon gyakran használt classok és függvények már fejben vannak, de manapság egy senior programozó is fél óránként guglizik, mert nagyon kényelmes és egyszerű.

2013. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az alap vezérlési szerkezeteket, meg azt, hogyan írsz függvényt, eljárást, osztályt tudnod kell. A többit kinézheted.
2013. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!