Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem értem meg a programo...

Miért nem értem meg a programozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok már régóta próbálom elsajátítani a programozást,de nem értem meg már az alapoknál baj van nem tudom,hogy mi mivel függ össze.

Tehát ilyenek,hogy minimum meghatározás osztás szorzás betű keresés nem értem,hogy függ össze komolyabb programokkal és elvileg prog terv-re megyek idén szeptembertől nem tudom,hogy beadjam így a jelentkezésem,ha így nem értem akkor ott főleg nem fogom akkor most hülye vagyok a programozáshoz?


2013. márc. 3. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sokan ott rontják el, hogy egyből beleesnek a programozási nyelv referencia anyagába, vagy hogy letöltenek mondjuk egy linux kernel forráskódot, és persze nem értik.

Az alapoktól kell kezdeni mindent, a Hello world-től.

Először hagyjad komoly dolgokat. Válassz egy nyelvet, és egy fejlesztő környezetet. Majd irány a net, és keress beginners tutorialokat. Ezek hasznos gyakorlati alapot fognak adni a dolgok megértéséhez tapasztalatom szerint.

2013. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Milyen nyelv legyen?
2013. márc. 3. 11:57
 3/18 Zakzag válasza:

Ha nem akarod megbonyolítani az életedet, akkor valami scriptnyelvvel kezdesz, mint pl PHP, Ruby, esetleg Javascript. Később beleugorhatsz másba is mint pl. JAVA, C, C++, C#, Objective C.

Régebben még a Pascalt ajánlottam volna, mert tanulónyelvnek kitűnő, csak mostanában nem népszerű

2013. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mindennek köze van mindenhez. Egyetemen bedobnak a mélyvízbe, ott nem fognak megtanítani programozni, csak elmondják, hogy mi mire jó, és hogyan kell.

Meg fogsz lepődni, de egy komoly programhoz több évnyi tanulás, több nyelv, technológiai ismeret, platform kell.


Csak egy általános űrlaphoz kellhet objektum orientáció, esemény kezelés, szálkezelés, adatbázis kezelés, kódolás elmélet, szöveg ellenőrzés...


Mi amikor kezdtük az egyetemet 40-en kezdtünk, és 10-en végeztünk a csúszottakkal együtt. Abból max 5 tudott programozni, a többi csak átcsúszott valahogy, ezek lettek a diplomás munkanélküliek.

2013. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A programozás nem bonyolult, ha a logikáját a dolognak megérted(amit egy jó segédanyagból rendesen meg lehet tanulni), ne add fel.


Nyelvválasztás meg attól függ, hogy milyen területen szeretnél később elhelyezkedni, c++ programozót mindig, mindenhova keresnek, ha előtte kezdesz egy egyszerűbb, érthetőbb nyelvvel, akkor könnyen kiismered magad majd abban is(pl python - számtalanszor ajánlottam már kezdőknek, gyönyörű a szintaxisa, megtanít szép kódot írni, platformfüggetlen, és még teljesen ingyenes is).

2013. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Értem,hát képfeldolgozással szeretnék majd foglalkozni modellek és ezt nem értem a matematika megy emelt tagozatos vagyok és könnyűnek bizonyul.

Pythonban van grafikus könyvtrá?

2013. márc. 3. 12:25
 7/18 A kérdező kommentje:
könyvtár*
2013. márc. 3. 12:25
 8/18 anonim ***** válasza:

"Pythonban van grafikus könyvtár?"


Van.

Ne aggódj, ha jó helyre mész, akkor szépen azért az alapoktól fognak építkezni a tananyagban, add be nyugodtan a jelentkezésed. Lesznek olyanok, akik még ennyit sem tudnak mint te.


Ezek pedig amiket felsorolták apróbb elemi részek, a nagyobb programok sok ilyen részletből tevődnek össze.


Senki nem születik programozónak, de sokan beleesnek abba a hibába, hogy egy hello world után azt állítják magukról, hogy programozók.

2013. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ELTE IK a cél
2013. márc. 3. 12:44
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor ott nem lesz gond én is jelenleg itt vagyok, de már az MSc-n.


Itt az első órán tényleg a hello world-el fog indulni kb az anyag, igaz elég nagy léptekkel.

De a BSc végére már át fogod látni a dolgokat.

2013. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!