Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem értem meg a programo...

Miért nem értem meg a programozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok már régóta próbálom elsajátítani a programozást,de nem értem meg már az alapoknál baj van nem tudom,hogy mi mivel függ össze.

Tehát ilyenek,hogy minimum meghatározás osztás szorzás betű keresés nem értem,hogy függ össze komolyabb programokkal és elvileg prog terv-re megyek idén szeptembertől nem tudom,hogy beadjam így a jelentkezésem,ha így nem értem akkor ott főleg nem fogom akkor most hülye vagyok a programozáshoz?


2013. márc. 3. 11:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
bsc milyen tudást ad?persze,ha rendesen készül az ember?
2013. márc. 3. 13:32
 12/18 anonim ***** válasza:

Az "alap" tudást, amivel el tud menni dolgozni, vagy amire tudsz építkezni.


A BSc után lesz egy átfogó képed a dolgokról és tudni fogod, hogy mit merre "keress", ha kell.

2013. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Talán az algoritmikus szemlélet hiányzik. Algoritmusok és adatszerkezetek jegyzettel pótolhatod ezt a hiányt.
2013. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem kell legyen az embernek egy bizonyos algoritmikus gondolkodásmódja. Én mindig is azt állítottam, hogy nem lehet mindenki programozó. Persze lehurrogtak, de nem egy személyt tudok mondani, aki kb 3 év programozás után még mindig nem tud programozni. Elsajátították az adott nyelv szintaxisait, ha elejükbe raksz egy kész programot valahogy megértik, hogy hogyan működik, de maguktól nem tudnak egy egyszerűbb programot megírni.

Képfeldolgozáshoz én ajánlom a c++-t. Van neki egy opencv (keress rá jutubon) nevezetű könyvtára, ami viszonylag egyszerűvé teszi a programozást. Tartalmaz példaprogramokat is. A matematikai alapokat nem is kell annyira értsd... Az elején könnyű a matek része, amíg csak függvényeket deriválgat, de amikor megjelennek a valószínűségi változók, akkor én már kotródom is.

Ha te tényleg érted a matekot, akkor azt jelenti, hogy a gondolkodásmódod nem is áll annyira messze a programozástól. Szerintem csak rossz szempontból közelítetted meg az egészet. Én ajánlom a c környezetet...ezzel mindent meg lehet csinálni. A python szép is jó is, viszont jó ha az ember nem szokik hozzá a túlzottan jóhoz. Miután megtanulsz egy c++-t, akkor rátérhetsz a pythonra is. Kezdj mindent elölről.

2013. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
vettem egy php 5 könyvet 1100oldaj majdnem.:-)
2013. márc. 4. 07:35
 16/18 anonim ***** válasza:
Tehát kaviccsal dobálod a sárkányt... Tudom ezért meglincselnek, de a php az nem programozás.
2013. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
?
2013. márc. 4. 08:35
 18/18 anonim ***** válasza:

A programozás lényegében adatokra és folyamatokra bontja a feladatot.

Pl. Emberek neveit akarom bekérni,majd később abc szerint kiíratni.

Ilyenkor mindig a kérdések jönnek.

Hogyan tudok bekérni adatot? Milyen az adat formátuma ?(szöveg,szám,dátum?) Meddig kell tárolni és mit határoz meg a tárolás módja? (adatbázis,fájl,tömb vagy egyszerűbb változó, esetleg objektum?) Hogyan oldjam meg,hogy újra bekérjek adatot? (menü legyen rá, vagy csak egymás után kérje egy nem kell több adat jelig) Ha megvan a sok adat,akkor mivel lehet sorba rakni? Létezik rá a programnyelvben eljárás? Ha nem ,akkor milyen módon lehet ezt megtenni.. stb..

2013. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!