Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti milyen könyvekböl tanultato...

Ti milyen könyvekböl tanultatok programozni az rossz cél, hogy meg akarom tanulni az összes programozási nyelvet meg direct x-et, shaderporgramozás, open gl, html (ez tudom h nem programozási nyelv de ezt is tanulni akarom)?

Figyelt kérdés
Eddig tudok pascal és c nyelven programozni, nagyon sokmindent tudok a c++-ról meg az OOPröl szerintem ahoz képest nem rossz h 16 éves vagyok, most kezdtem el a javat de tervezem a C# a perl a pythont, a hálozatok is érdekelnek csak olyan sok minden van, hogy nem tudom hol folytasam és milyen könyvekböl?
2013. márc. 23. 21:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
várom a válaszokat :D
2013. márc. 23. 22:27
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez rossz cél. Az egyáltalán nem gond, ha érdekel és valamelyest foglalkozol kvázi mindennel, de ha ebből meg szeretnél élni, akkor jobban jársz, ha választasz magadnak egy irányvonalat, ami mentén elindulsz és magas szintre fejleszted magad. Majd idővel biztos ki fog alakulni benned is, hogy a sok nyelv és lehetőség közül mi az ami igazán érdekel téged.
2013. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha sok nyelvvel megismerkedsz, így könnyeben fogsz tudni választani egy szimpatikusat, amit jobban kitapasztalsz.

De haszna nem sok van, mivel a programozás maga minden nyelv esetében ugyan az, csak az utasítások és a használható függvények mások.


Jó, ha minden érdekel, de azért szánj időt egyes dolgok jobb megértésére is.

2013. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 iostream ***** válasza:

"De haszna nem sok van, mivel a programozás maga minden nyelv esetében ugyan az, csak az utasítások és a használható függvények mások."


Maradjunk annyiban, hogy paradigmán belül a nyelvek nagyon hasonlóak. Ezért kell megismerni minden paradigmából 1-1 nyelvet.


A kérdezőnek meg önértékelési zavarai vannak.

2013. márc. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hogy milyen zavaraim vannak?? :D
2013. márc. 24. 14:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Iostream szerintem erre a részre értette az önértékelési problémákat: "Eddig tudok pascal és c nyelven programozni, nagyon sokmindent tudok a c++-ról meg az OOPröl szerintem ahoz képest nem rossz h 16 éves vagyok". Személy szerint én nem hiszem el, hogy 16 évesen nagyon sok mindent tudsz a C++-ról.
2013. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mi ebben a nem elhihető ?engem csak a válaszok érdekelnek a véleményét meg iostream megtarthatja magának!
2013. márc. 24. 16:32
 8/13 anonim ***** válasza:

A C nyelv teljes kiismeréséhez és rutinszerű használatához minimum 4-5 ÉV használat kell.

C++ esetén ugyan ez, szóval abban egyetértek iostream-el, hogy kijelenteni, hogy ezek a nyelvek mennek kicsit erős.


Én éveken át használtam C++-t, most meg már kb 4 éve csak java-zom, ebben több nagy alkalmazást is írtam és mégsem állítom, hogy "tudok". (Pedig programtervező informatikus diplomám is van.)

2013. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát elolvastam 1-2 könyvet c-röl meg c++-ról lehet h nem vagyok még profi de azért nem mondhatja azt senki h nem tudom mert versenyt is nyertem a suliban :D
2013. márc. 24. 17:58
 10/13 A kérdező kommentje:
ez lesz a 3. év mióta tanulom.
2013. márc. 24. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!