Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt hogy oldanátok meg (c++)?

Krisz2 kérdése:

Ezt hogy oldanátok meg (c++)?

Figyelt kérdés
Ha kell írnotok egy olyan progit ami tetszőleges mennyiségű számot kér be hogy jeleznétek hogy több nem kell?(nem form aplication)Én előre megadtam neki egy kilépési kódot de ez nekem kicsit erőltetettnek tűnik nincs rá egyszerűbb megoldás?

2013. ápr. 1. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Deklarálsz pl. egy intet, majd a beolvasást ciklus feltételbe rakod, amíg számot adsz meg neki futni fog a ciklus.
2013. ápr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha terminálban vagy, akkor billentyűolvasáson kívül nem nagyon tudsz mit tenni. Ha belegondolsz, a "nagyok" is így csinálják. Megnézel egy terminálos ftp-t, ssh-t vagy fdisket, ezeknek is saját, előre definiált kilépő parancsuk van. Sőt, magának a terminálnak is az "exit" parancs személyében.
2013. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 iostream ***** válasza:
Azért az utolsóhoz hozzátenném, hogy a lényeget megkaparta, de nem találta meg. Ezek a konzolos programok, amik előre nem meghatározott inputig dolgoznak, akkor is leállnak a beolvasással, ha elfogy az olvasnivaló, azaz fájlvége jelet olvasnak. Ez linux terminálokban jellemzően a ctrl+d-vel hozható elő, windowson talán ctrl+z? Mindenesetre ekkor a std::cin véget ér, mint mikor egy fájlnak elérsz a végére.
2013. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!