Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Objektumorientált programozás...

Objektumorientált programozás pythonnal, de hogyan?

Figyelt kérdés
A másik, letöltöttem a python -t az eredeti weblapról, de csak egy DOS ablak jön be. Ez lenne maga a python fordító, vagy van másik? Letöltöttem a Notepad++ -t, az jó erre a célra? Másik kérdésem: Ti honnan tanultatok meg pythonnal programozni? Nézelődtem több helyről, de még nem merültem el bennük, lehet ezért nem értem őket, csak azért kérdem, mert lehet ismertek olyan helyet ahol könnyen lehet tanulni.

2013. máj. 11. 19:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
.exe-t sehogy. Illetve létezik egy program, amivel .exe-t tudsz készíteni, de a Python alapvetően interpretált nyelv, csak nagyon ritkán szokás .exe fájlt készíteni belőle. Ez is az egyik ok, amiért érdemes Linuxon kipróbálnod. Míg Windowson csak a kifejezetten futtatható fájl formátumú állományokat tudod futtatni közvetlenül a shell segítségével parancsként, addig Linuxon a Bash-ban ezt megteheted interpretált állományokkal is. Vagyis bármilyen interpretált nyelven írhatsz programokat, amiket aztán úgy hívhatsz meg, mint bármely Linux parancsot.
2013. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Tudsz .exe-t csinálni, de fordítót csak a 2.... hoz tudok
2013. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

1. A kérdésedből az derül ki, hogy egyáltalán semmilyen nyelven nem tudsz objektumorientáltan programozni. Pythonban ugyanúgy kell, mint másban (java, c++ stb..).


2. A python egy interpretált nyelv. Nincs fordító, nem készít exe fájlt (alapból).


3. Tanulj meg angolul és a világ kinyílik számodra.


4. Kezd talán el a mindenféle orientáció nélküli programozással.


5 A programozás sokban hasonlít a biciklizésre. Ha tudsz, bármilyen biciklin könnyen megtanulsz, ha nem tudsz a python bicikli biztos megfelel...


6. Szerintem ne python könyvet keress. Keress "programozás kezdőknek pythonban" könyvet.


7. Mondjuk írd be a google-ba: Python kezdőknek lecke


8. Keress egy fórumot, ahol segítenek. Szerintem ez nem az.


9. Csak nem most kezded a felkészülést az érettségire?

2013. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
nem, nem most kezdem
2013. máj. 12. 18:06
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Az elég ciki...
2013. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Míg Windowson csak a kifejezetten futtatható fájl formátumú állományokat tudod futtatni közvetlenül a shell segítségével parancsként"


Ez tényszerűen nem igaz. Gondolom, nem próbáltad ki. Vagy esetleg utoljára a 3.11-es Windowsban...

Sőt: bár nem akarok hitvitát, de a Windows még kényelmesebben is kezeli, mert ha a Python telepítve van, és beírod a parancssorba, hogy valami.py, akkor rögtön lefut. Linuxon ellenben csak akkor, ha eléírod, hogy python, vagy ha beleírod a script elejére az interpreter elérési útvonalát. Hoppácska.

2013. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Sőt: bár nem akarok hitvitát, de a Windows még kényelmesebben is kezeli, mert ha a Python telepítve van, és beírod a parancssorba, hogy valami.py, akkor rögtön lefut. Linuxon ellenben csak akkor, ha eléírod, hogy python, vagy ha beleírod a script elejére az interpreter elérési útvonalát. Hoppácska."


Ezt én kényelmesebbnek nem nevezném, inkább csak tévesebbnek. Hogyan is futtatja azt? Hát, feltehetőleg a legfrissebben telepített Python verzióval. Ha több különböző Python verziót akarsz használni, akkor Windowson szükséged lesz a py nevű programra, ami képes emulálni a Linux shelljének ezt a funkcionalitását Windowson. Mondhatni baromi kényelmes, hogy még egy harmadik programot is kell használni? Ráadásul, ha Windowson dolgozol, akkor szükséged lesz egy másik számítógépre, vagy virtuális gépre, amin teszteled a programod, kivéve, ha Windowsra programozol, ami az általam ismert Python programozók körében igen ritka esemény. Egyébként nagy baklövés nem jelezni a shebang-ben, hogy melyik Python verziót használod, ugyanis mi van, ha frissíted a Python-t, de a programot nem? A válasz: rejtélyes hibák. Windowson pedig ehhez vagy egy külön harmadik scriptre, vagy pedig a py launcher programra lesz szükséged. Szerintem ez kényelmesnek semmiképp nem mondható.

2013. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kezdünk jól elkanyarodni a témától, és olyanról vitatkozni, ami nem is tartozik az eredeti kérdéshez. A Pythont pont úgy találták ki, hogy mindenféle operációs rendszeren kellemesen fusson, tehát aki Windowst használ és Pythonban szeretne programozni, annak nem kell emiatt oprendszert váltania.

Mindenesetre én sokat használtam kétféle Pythont egy gépen, és egyszer kellett majdnem egy perc alatt megírnom egy p.batot, ami után a Python 2-ben úgy futtatok scripteket, hogy p valami.py, ilyen hihetetlenül bonyolultan. Egy főverzión belül felülről kompatibilisek a verziók, ha meg a 2-es és a 3-as programjaimat ránézésre nem tudnám megkülönböztetni, akkor sírva fakadnék a saját tükörképemtől. (De egyébként más könyvtárban is vannak, és sokszor jelzem kommentben a verziót, ha szükségesnek látszik.)


Az meg külön vicces, hogy csak az programozhat Windowsban, aki Linuxon is teszteli a programját, de fordítva ez nem szükséges. Ne menjünk ebbe bele, mert magyarázkodássá fajul a dolog, és nem is erről szólt a kérdés. Teljesen felesleges itt szent háborút folytatni, ez a kérdés a Pythonról szól, nem az operációs rendszerekről.

2013. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Na hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak: én úgy tanultam meg Pythonban programozni (jó néhány másik nyelv után), hogy kezdtem mások programjait használni, aztán rájöttem, hogy valami nem tetszik, és kezdtem átírni, aztán meg egészen újat írni... Hát így.
2013. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Python 3-hoz kiváló blog és magyar nyelvű: [link]
2014. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!