Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek Windowson, vagy...

Szerintetek Windowson, vagy egy Linux csupaszított változaton kezdjek el hackelni?

Figyelt kérdés

Tudok programozni, és 16 éves vagyok (js, java, php, és még pár nyelv, de ezek nem mennek már linuxon :D). Megrendelésre csinálnám, az ilyen-olyan windowsos/linuxos programokat, amik DDos támadásokat, Brute-Force programokat (és scripteket).



Erre melyik op.rendszer jobb?


(nem kérek olyan kommenteket, hogy "kicsi vagy ehhez", "ezért fel lehet jelenteni" stb.)


2013. máj. 22. 18:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Figyelj, hány éves vagy?

16?

Ha minden idődet azzal töltöd, hogy megismerj egy operációs rendszert, mondjuk az legyen 1-2 év. Akkor mondjuk a programnylevek legyenek fejenként 1-1 év, amit kétlek, hogy menne, de legyünk optimisták.

Összegzem, ha nem 8 éves korodban keztél el a programozással foglalkozni, akkor ez az egész kérdés KAMU.

2013. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 SimkoL ***** válasza:
50 éves vagyok, 1988-ban kaptam először pénzt programért a BM-től és nem tudok programozni - csak szeretek.
2013. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amúgy még az utolsónál a pont, bármeddig tanulhatod a programozást, sosem mondhatod azt (ha egy kis alázat van benned), hogy tudsz programozni, mert mindig lesznek dolgok, amiket nem fogsz ismerni, dehát ez az informatika.


Amúgy, kezdj el próbálgatni FTP kliensek feltörését , vannak direkt erre a célra létrehozott ftp szerverek.A másik, amit előttem is írtak, a virtualbox.

2013. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

én azt értem, hogy pár ember nem hiszi el hogy tudok :D


tudok csinálni egy mini "oprendszert" (teljes képernyős progi c#ban, pár ikon van rajta, lehet mozgatni azokat, és klikknél meg lehet nyitni egy mappában lévő fájlokat :D)

2013. jún. 1. 11:49
 15/17 anonim ***** válasza:

Figyelj, ahhoz már kezelőfelületet kell létrehoznod, grafikusan is még kell oldanod, ha majd nem youtuberól másolsz dolgokat, hanem magadtól csinálod, akkor mondhatjuk, hogy oké....


Még hogy oprendszert, ahoz hogy egy jól működőt csinálj, az eddigi életetben szerzett tapasztalataidnak a tóbbszöröse kéne, amúgy ha te tudnál oprendszert csinálni, még ha kezdetlegesekeit is, akkor ez a kérdés még se született volna, mert már tudnád, nem csak azt, hogy hol kezd el, hanem a folyamatát is ismernéd a hackerkedésnek. Léggyive nem KAMUZZÁL.

2013. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát hatalmas baromságot írtál, nagyobbat hazudni sem hazudhadtál volna.

1. az operációs rendszer írása: XD jó poén, azért szerintem még assamblyben sem tudsz programozni, és a c# nyelvel nem lehet op.rendszert írni. a .NET keretrendszer nem erre való.

2.

Azt írtad ismered a linuxot: egyetlen disztrót nem tudtál felsorolni, szerintem azt se tudod mi az, Fordítottál már kernel életedben? Tudod mi az iptables? Tudod mi az IDS és az IPS közötti különbség? Szerintem nem nagyon. De ha tévedek akkor írd le mi micsoda.


Tudod mi a stack overflow, és a heap overflow? Láttál már assambly kódot? Sztem nem.

Amúgy meg jó lenne ha mutatnál egy prog nyelvet ami linuxon nincs,de windows-on van.

Van linuxon visual basic klón. C# fordító. .NET klón: a mono.Az, hogy ezt a kérdésedből itélve nem tudtad mindent elárul a linuxos tudásodról.


A windowsról sem hiszem, h túl sokat tudsz: tudod mik a hive-ok, és a mik a handle-l egyáltalán? Mi a különbség az x86-os windows-os assambly és a linux-os assambly között. A legggázabb, hogy a kérdésedben te a brute force programokat tekinted hackelésnek...


Szal kamu, de ha nem az, akkor bizonyíts: mutass egy általad megirt kódot c#-ban, vagy legalább válaszolj azokra amit kérdeztem.

2013. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Azt hiszem bebizonyosodott, hogy kamu :)
2014. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!