Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukkiniből mit lehet csinálni...

Cukkiniből mit lehet csinálni még? / a kirántott, és töltött változaton kívül/ A főzelék jó belőle? Gondolom, hasonlít a tökfőzelékre, nem?

Figyelt kérdés
Légyszi küldjetek egy pár jól bevált, kripóbált receptet, mert van egy csomó cukkinim, de a fentebb soroltakat már meguntuk...
2009. júl. 6. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyukám szokott belőle főzeléket készíteni, ugyanúgy mint a tököt. És volt már,h savanyúságnak is elrakta.

És nekem az egyik kedvencem pároltzöldségként, hagymával,répával, persze mind apróra vágva, olivaolajon párolva,delikáttal ízesítve nagyon fini:)

2009. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Főzeléket még nem csináltam én sem, de csinálhatsz belőle savanyúságot ugyanúgy mint a kovászos uborkát, nagyon finom, meg grillezheted is külön vagy több zöldséggel pl.paprika, paradicsom ,hagyma, gomba befűszerezed és alufóliába rakva parázs felett megpárolod.Isteni!
2009. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi köretként is szertjük.

Sárgarápét és póréhagymát felkarikázod, mehpárolod. só, bors, szerecsendióval ízesíted. A cukkinit is felkarikázod, besózod. Kis idő múlva kinyomkodod a levét és hozzáadod a répához. Mennyiségtől függően tojás és liszt keverékével nyakon öntöd és hőálló tálban 20 percig 180 fokon sütöd. Az idő leteltével szórsz rá reszelt sajtot és megpirítod. Bármilyen grillezett és sült húhoz kiváló.

2009. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csináltam már cukkinikrémlevest is..
2009. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sült cukkinis penne


Hozzávalók:

fél doboz (25 dkg) penne

3 kisebb cukkini

5 gerezd fokhagyma

sajt

fehérmártás

vaj


Elkészítés:

1.) A pennét a szokásos módon megfőzzük forró, sós vízben, majd lecsepegtetjük és egy tálba öntjük.

2.) A cukkinit megmossuk, lehéjazzuk és a sajtreszelő nagy lyukú részén lereszeljük. Teflonba tesszük és egy darabka vajjal pár perc alatt puhára pároljuk, természetesen ízlés szerint sózzuk.

3.) Elkészítjük a fehér mártást. (vaj + liszt + tej)

4.) A pennét összekeverjük a fehér mártással, a cukkinivel, és az áttört fokhagymagerezdekkel, majd egy kivajazott mély tűzálló tálba tesszük, ráreszeljük a sajtot, és előmelegített sütőben 30-35 perc alatt készre sütjük.

2009. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Önmagában lecsónak és a sima paprikás, paradicsomos lecsóba is nagyon jó, ha felkockázod.

Ha picik és gyengék, akkor jó eltenni télire vagy kovászosnak.

Én a bolognai raguba is kockázok jó sokat, mert nagyon finom lesz!

2009. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. júl. 6. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!