Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Internetes alkalmazásfejlesztő...

Bence87 kérdése:

Internetes alkalmazásfejlesztő OKJ-vel mennyire könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Milyen könnyen tud elhelyezkedni egy front-end webfejlesztő, aki ezekhez ért: HTML, CSS, Javascript, JQuery, PHP, MySQL, XML, Wordpress, Drupal és csak OKJ végzettsége van?

2013. jún. 13. 14:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy mennyire könnyen? Ennek nincs mértékegysége. Tessék nézegetni állásportálokat és tisztában leszel vele nagyjából, hogy hol mit kérnek. Ennél jobb indikátora nincs a dolognak.
2013. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 iostream ***** válasza:
36%
Annyival egészíteném ki, hogy menj el állásinterjúkra, és kiderül, hogy elég-e a tudásod. Nem a végzettség a fontos, főleg nem olyan taknyolásnál, mint amit te szeretnél csinálni.
2013. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
A Webes szakmában többnyire hálistennek még a tudás a fontos, nem az, hogy milyen végzettséged van. Ha van papirod az persze jó, de emellé inkább az a fontos, hogy mit tudsz, mire vagy képes, milyen referenciaoldalakat tudsz mutatni. OKJ-m van nekem is csak a papír miatt, soha nem érdekelt senkit, a referenciamunkáim és a valós tudás soooookkkalll többet nyom a latba.
2013. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
miért "taknyolás"?
2013. jún. 13. 15:25
 5/34 anonim ***** válasza:
43%
mert nem dolgozott még 3 főnél nagyobb cégnél, így szerinte nincs szükség frontendesre ^^
2013. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

"A Webes szakmában többnyire hálistennek még a tudás a fontos, nem az, hogy milyen végzettséged van."


Informatikai területen hol nem az a fontos? Mondjuk biztos van cég, ahol felveszik a népet anélkül, hogy legalább egy szóbeli tesztet lezavarnának, de ezek a cégek elég rövidéletűek. A többinél pedig tesztelik a tudást rendesen. Nyilván a papír azért kell, hogy egyáltalán eljuss odáig, hogy bizonyítsd a tudásod, pékeket és CNC esztergályosokat nem annyira szeretnek behívni állásinterjúra programozó állásnál.

2013. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

"miért "taknyolás"?"


Gondolom arra értette, hogy infó területen a legtöbb OKJ inkább egy vicc kategóriába tartozik, mint a valós tudásba.

Sajnos ez többnyire tényleg így van. Az értékelhető tudáshoz egy ilyen OKJ olykor elég kevés.

2013. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

De biztos van olyan programozói munka, ahol elvárják az egyetemi diplomát. BME-n programtervező informatikus szakon kemény matematikai alapokat adnak át, amik kellenek nyelvfüggetlen programtervezéshez. Pl. nem hiszem, hogy papír nélkül be lehetne kerülni olyan céghez, aki mondjuk orvosi képalkotó szoftvert fejleszt C-ben, vagy tőzsdei árfolyamelemző szoftvert. Ezekhez azért kell rendes matematikai alap.


De szerintem egy sima front-end webfejlesztéshez nem kell annyira absztrakt matematika, nem? Inkább a gyakorlat, a legújabb trendek ismerete, usability stb.

2013. jún. 13. 16:01
 9/34 anonim ***** válasza:

"Inkább a gyakorlat, a legújabb trendek ismerete, usability stb."


Na igen, de ezeket a legtöbb OKJ-n sem kapja meg az ember.

Sőőőt. Láttam olyan OKJ-t végzett embert, aki azt sem tudta hogyan lehet valid HTML kódot írni, vagy nem tudtam mi a különbség s HTML és az XHTML között.

2013. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

én szoftverfejlesztőnek megyek, az is hasonló ezekhez, csak más nyelvhasználat.


programozni eddig csak php-ban tudok, és sokszor kellett gondolkodnom.


véleményem szerint a programozás olyan embereknek működik csak, akik tudnak logikailag erősen gondolkodni. akik logikából gyengék (így matematikából), azok nem tudnak hibakeresést diagnosztizálni.


rengetegszer volt olyan, hogy írtam valamit, és rossz volt. amit csináltam az többségben jó, de ki kellett derítenem (a logika segítségével), hogy mit is rontottam el.


másik példa: egyik weboldalon, ami látogatott volt, csináltak egy ellenőrzési form-ot, egy logikai elírás miatt új jelszó helyett a régit kellett megadni ahhoz, hogy jelszót módosíthass. Azaz a logika hiánya/átgondolatlansága hibákat okoz.

2013. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!