Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minden programozási nyelvek...

Minden programozási nyelvek csak angolul vannak?

Figyelt kérdés
Nincs pl német programozási nyelv? vagy magyar:D?

2013. jún. 30. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A programozási nyelvek programozási nyelven vannak, nem angolul.
2013. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában angol alapúak, de van egy-két kivétel. Van egy héber és egy kínai, ezeknek nem tudom a nevét, és a Brainfuck (igen, ténylegesen létező programnyelv) semmilyen nyelvre se hasonlít, 8 db egykarakteres utasítása van, "+-.,<>[]", ha jól emlékszem, nem véletlenül ez a neve.

Komolyra fordítva a szót, német vagy magyar nyelven a Logo nylevek szoktak működni, én például a Comenius Logo-ra emlékszem, hogy lehetett angol és magyar utasításokkal is használni. De ha nagyon akarod, könnyen írhatsz magadnak olyan programot, amivel lecseréled a magyar kulcsszavakat angolra, és ezt beépíted egy fordítóba... és máris megvan, bármilyen programnyelvvel

2013. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor angol alapúak az értelmes nyelvek de én nem szeretem az angolt de én szeretek php val foglalkozni és inkább németet tanulok csak ez nekem egy ilyen ellentétet hoz ki hogy nem lenne-e jobb még is csak az a szar angol de mint ahogy az 1. mondta programozási nyelven vannak nem angolul ez kissé megnyugtat de csak ott vannak benne azok az angol alapú szavak.
2013. jún. 30. 21:47
 4/11 anonim válasza:

A programozási nyelvekben a kulcsszavak általában azért vannak angolul, hogy a legtöbb ember megértse. Hogy miért pont az angol nyelv, hát azért, mert ez a világnyelv. Nagyon kevés kulcsszavat kell megtanulni angolul azért, hogy tudj programozni, és a legtöbb nyelvben ezen nem változnak(if, else, while, true, false, stb.). Ez lenne az első kérdésedre a válasz.


Vannak olyan programnyelvek amelyekben a kulcsszavak mas nyelvűek. Itt egy lista ilyen nyelvekről(Angolul van): [link] . És hát itt is van a válasz második kérdésedre. Harmadikra pedig, nincs, nincs magyar.

2013. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És szerinted ki a francot izgat az, hogy 5 szót nem vagy képes megtanulni angolul, mert kb ennyire van szükség bármelyik programnyelvhez...
2013. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. jún. 30. 22:00
 7/11 iostream ***** válasza:
Aki nem angolul írja a kódját (változónevek, kommentek), azt nyárson kéne megsütni.
2013. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csinálj egy magyar programozási nyelvet nyugodtan, a lehetőség adott.
2013. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Aki nem angolul írja a kódját (változónevek, kommentek), azt nyárson kéne megsütni."


:DD

Hát igen, kicsit bosszantó ilyen kódokat böngészni:


void sonderzeichen(int nchars, char *tag, FILE *ziel) {

__int i;

__char zeichen;


__for(i = 0; i < nchars; i++) {

____zeichen = tag[i];

____putc(zeichen, ziel);

__}

}


Kérdező: Ha az utasításokra gondolsz, akkor voltak olyan próbálkozások, hogy magyarra fordítsák őket, de nem terjedt el. Nincs olyan nagyon sokféle utasítás egy adott nyelvben, azokat be lehet gyakorolni, nem olyan vészes. Ráadásul nem kell egyszerre megtanulni őket. Pl. C++-ban a try és catch biztos nem az elején fog előkerülni.

:)

2013. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát mondjuk tényleg nem olyan vészes majd úgy fogom fel hogy ez nem angol hanem programozási nyelv:) c# tanultam abból már jó sok mindent megtanultam csak más el is felejtettem mert meguntam most a php t akarom megnézni.
2013. júl. 1. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!