Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amikor programozni tanultatok...

Amikor programozni tanultatok nem éreztétek ezt?

Figyelt kérdés
Programtervező informatikus hallgató vagyok (igaz, még csak elsőéves), de valahogy van bennem egy kétség, hogy a valós élethez, hogyan fogok tapasztalatot szerezni? Oké, tudom, hogy az egyetem csak egy alapot ad, de én honnan fogom azt tudni mondjuk az első munkahelyemen, hogy mi a "szokás" úgymond? Ez a kétség bennem normális, mindenki érzett ilyet? És megoldódott?
2013. júl. 9. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a kotelező nyári szakmai gyakorlaton rájosz. Nem azért fognak alkalmazni, hogy beszélgess velük, hanem hogy ülj csendben az irodádban és lassan kényelmesen dolgozgass.
2013. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az csak 6 hét. Annyi idő elég lesz? Meg gondolom nagyobb projektnél nem fognak alkalmazni, mint gyakornok. Vagy igen?
2013. júl. 9. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyakorolj otthon. Találj ki magadnak feladatokat, kódold le. Szép fokozatosan nehezebb feladatokat is tűzz ki, és izzadj a Google előtt, hogy megoldást találj. De a megoldást ne úgy alkalmazd, hogy copy-paste és jujdejóműködik, hanem értsd és jegyezd meg, hogy miért így kell megcsinálni - így tanulsz és így szerzel tapasztalatot. :)


Előrébb is haladhatsz, mint az egyetemi anyag: pl. nézegess verziókövető rendszereket, az kelleni fog munkánál, meg neked is jó, ha nagyobb projektbe vágsz bele.


Később hozzácsapódhatnál open-source projektekhez.


Meg persze a szakmai gyakorlat (ha jó helyet fogsz ki) és a meló majd megtanít sok mindenre.

2013. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a 6 hét alapnak jó.

Az otthoni gyakorlás is sokat segít.


De a munkát ne úgy képzeld el, hogy első nap bemész és máris mindent tökéletesen és hibátlanul kell csinálnod.

Kellene, de akkor még az első pár napban a normális helyeken jobban odafigyelnek rád, elmondják a szokásokat/használt eszközöket stb... Meg ilyenkor még türelmesebbek is szoktak lenni.

2013. júl. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gugu Gabor ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy programozol vagy vízvezetéket szerelsz sosem fogod tudni csak úgy hogy mi a "szokás", ezt az életben tudod megtanulni, ha nyári gyakorlatra mész vagy egyébként sikerül valahogy bemászkálni céghez dolgozni, akár minimál pénzért vagy ingyen azért sok rutint lehet össze szedni.
2013. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 iostream ***** válasza:

A nyári gyakorlat jó meg minden, de érdemes inkább szimplán elmenni dolgozni (és ha lehet, letudni vele a gyakorlatot is). Bár sok helyen gyakornokként is normálisan kezelnek, és tényleg beletanulsz egy kicsit a munka tényleges menetébe, de nagyon sok helyütt ez nincs így.

Két dolgot mondok.

Egyrészt ne várd meg az egyetem végét a munkatapasztalat szerzésével, mert az baromság, nem éri meg.

Másrészt csinálj annyi projektet otthon (amire neked szükséged van, vagy szállj be a kedvenc openszorsz projektedbe (webkit pl)), hogy magabiztosan menj el már az első interjúdra is, biztos tudás birtokában. Persze, nem lesz sok tapasztalatod a céges melózásban, verziókezelőből is nagyjából csak egyet fogsz ismerni, nem beszélgettél még HR-es ügyekről, de amit elvárnak egy kezdőtől azt tudni fogod.

2013. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez minden szakmában így van. Legjobb ha már az egyetem alatt elmész dolgozni, akár csak rövid időre is, minimális pénzért is. Esetleg ingyen is.

Így akár be is dolgozhatod magad, de legfontosabb, hogy lesz tapasztalatod.

2013. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!