Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelv a...

Melyik programozási nyelv a legjobb egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen programozási tapasztalatom, de meg akarok tanulni programozni, elsődleges célom most az emelt szintű informatika érettségi, de jó eséllyel ez lesz a hivatásom is. Tudtok jó könyveket is ajánlani?

2013. júl. 16. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
delphi
2013. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
47%
J.K. Rowling - Harry Potter és a Bölcsek Köve...
2013. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jó, igen, bocsánat, azt hittem egyértelmű.

Tudtok jó könyveket ajánlani amiből meg lehet tanulni az adott programozási nyelvet

2013. júl. 16. 18:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Python.

[link]

Ez az oldal elég jónak tűnik, érettségifeladat is szerepel később.

2013. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Le leszek hurrogva de a c-t vagy c++-t ajánlom. Hogy nehezek-e? Igen, azok...azonban több helyen alkalmazhatod mint a magasabbszintű nyelveket.
2013. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

C++-t illetve Delphi-t programozási tapasztalat híjján először inkább ne.


Először valamilyen struktúrált nyelven érdemes elkezdeni, hogy az alapvető algoritmusokat megértsd.


A Pascal (vagy a Basic, de a felett már igencsak eljárt az idő - így azt már nem javasolnám) bár régi, de mondatszerűsége miatt ideális tanulónyelv - arra is találták ki.

A C és a Python, bár nehezebb, de abból a szempontból jobb, hogy alkalmazásfejlesztésben jelenleg használatban vannak (a C tanulása esetén könnyebb lesz migrálni C++-ra).


De szerintem ezt az iskola informatikatanárával beszéld meg.

2013. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ő nem tud programozni, így aki meg akar tanulni annak magának kell megtanulnia, illetve el akarom kezdeni még a nyáron hogy év közben ne kelljen vele annyit foglalkozni(nem fogom elhanyagolni csak nem lesz rá sok kapacitásom)
2013. júl. 16. 21:16
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ő nem tud programozni"

Mármint a középiskolai informatikatanár?

Kéne tudnia - legalább minimális szinten, hisz főiskolán kellett tanulnia (hacsak nem valami átképzett öreg tanerőről van szó).


Fakultáció, szakkör? Ha nem is az iskolátokban, hanem egy másik, közeli iskolában?

2013. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pedig nem tud.

Már én is néztem külsős csoportokat, de a legtöbbhöz kritérium, hogy ne legyek tanuló.

2013. júl. 17. 06:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tud programozni, hogy kaphatott tanári diplomát? Ilyen egyszerűen nincsen.


Mindenképp a Pythont ajánlom egy kezdőnek. Ne foglalkozz azokkal az érvekkel, hogy mit lehet jobban hasznosítani a pályán, mert a programozóképzés az egyetem feladata, az érettségihez egészen más kell. A Python ideális hozzá.

2013. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!