Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy jó informatikai szakközépi...

Egy jó informatikai szakközépiskolában megszerzett érettségivel és tisztességes programozói tudással mekkora az esély programozói állás szerzéséhez/betöltéséhez?

Figyelt kérdés
Nem cégvezetői, "elit" állsásokra gondolok, csak egyszerű, mezei programozói állásra, amiből lehet egy kis pénzhez jutni. Tapasztalatok?

2013. júl. 18. 02:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
0.1%
2013. júl. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Van esély, ha közben otthon képzed magad, mivel alapokat adhat a suli.
2013. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 iostream ***** válasza:
1 (ami 100% a gyengébbek kedvéért, de ha ezt nem tudod, akkor inkább ne gondold, hogy tisztességes programozói tudásod van).
2013. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanultál otthon még sok mindent, akkor nem lehetetlen.

De önmagában az érettségi szinte semmit nem ér (informatikából).

2013. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugye itt az a nagy kérdés, hogy mit takar a "tisztességes programozói tudás".
2013. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 iostream ***** válasza:
75%
Ahogy az utolsó mondja. Azért adtam (kissé provokatívan) 100%-ot, mert tisztességes tudással mindig el lehet helyezkedni. Aztán hogy más esetleg nem úgy érti a tisztességes tudást, mint én, az már legyen a kérdező hibája, hogy nem definiál megfelelően.
2013. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én miért ne definiálnék rendesen? Mit nem lehet azon érteni, hogy tisztességes programozói tudás? :O

Azt értettem a tisztes programozói tudás alatta, hogy az illető személy (tegyük fel akárki, nem csak én!) képes algoritmusokat tervezni, majd azt egy adott programozási nyelven lekódolni. Továbbá könnyedén el tud sajátítani egy adott programozási nyelvet kellő mélységekben. Nem beszélve még arról is, hogy rendelkezik a kellő elméleti tudással és szaknyelvvel a programozással kapcsolatban. S az angol nyelvet minimum középfokon, az angol nyelv szaknyelvével ismeri, beszéli.

Tudom, hogy az informatika érettségi semmit sem ér. Azt még a hülye is tudja, hogy az informatika érettségi egy nagy rakás *****-t sem ér. Amúgy nem a papír teszi programozóvá a programozót, hanem a tudása. Előfordulhat az, hogy egy sima érettségivel rendelkező egyén jobb programozó, mint egy programozói diplomával rendelkező személy. Találkoztam már ilyen esettel.

2013. júl. 18. 12:21
 8/15 iostream ***** válasza:
64%

Ugye érzed az ellentmondást aközött, hogy "Én miért ne definiálnék rendesen? Mit nem lehet azon érteni, hogy tisztességes programozói tudás?" és utána egy bekezdésen keresztül taglalod (és még így sem lett kellően pontos)?


Ez például mit jelent: "képes algoritmusokat tervezni, majd azt egy adott programozási nyelven lekódolni"? Tetszőleges problémára tud algoritmust írni? Tényleg azt hiszed, hogy a programozói munka programozós része az algoritmusok lekódolása és nem adattaknyolás és küzdelem a legacy kóddal?

2013. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: ott a gond, hogy az emberek egy része azt hiszi, hogy mélyreható a tudása, aztán csak kiderül (például egy állásinterjún), hogy messze nem az. Tehát az olyan definíciók, hogy "tisztességes tudás" meg "kellő elméleti ismeret" meg "kellő mélység" nem sokat jelentenek nekünk, akik meg akarják válaszolni a kérdéseidet. Én nem vagyok diplomasznob, de ha egy diplomás programozóval kommunikálok, akkor legalább nagy vonalakban sejtem, hogy miket tanult és nagyjából milyen mélységben (persze ez is csak azt jelenti, hogy ha például algoritmusokról vagy programozási módszertanokról beszélek hozzá, akkor jó eséllyel az alapokat érteni fogja). De hogy valaki, aki otthon szedi össze a tudását milyen mélységig jut el, azt így elég nehéz megítélni.
2013. júl. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%
Viszonylag "komoly" szaktudással valamint több komoly referenciával, szakképesítéssel és gyakorlattal még csak a második körig sem jutottam el egy állásajánlatnál!
2013. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!