Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pair programming, kinek...

Pair programming, kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Különösen az érdekelne, ha az egyik fél a másikat kvázi "tanítja", vagy legalábbis próbálja felhozni arra a szintre, amin saját maga van. Olyan helyzetben vagyok, hogy nekem kell (szintén kezdőként) egy "újoncot" tutorálni és valahogy össze kell kötnöm a produktív munkát a tanítgatással is. Ha valaki dolgozott már hasonló szituációban, hogyan osztott ki neki feladatokat, mennyire hagyta önállóan alkotni, mennyi időt töltöttek együtt egy gépnél, stb.


A helyzet nem kényelmetlen vagy megterhelő, minden nap osztok ki neki gyakorlatokat, amiket végül nem építek be az alkalmazásba, meg ő is szorgalmas, de mivel tudom a leghamarabb legalább olyan szintre hozni, hogy önálló munkát tudjon végezni egész nap?



#programozás #szoftverfejlesztés #csapatmunka #tutorálás #pair programming #programozás párban
2013. aug. 7. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre a pair programming kiválóan alkalmas, mivel látja, hogyan alkotsz te, illetőleg fel tudod mérni a gyenge pontjait, és még kódolás közben tudsz neki szólni, ha valamit nem látsz jónak, avagy nem látod az okát.


Olyan 10-20 percet érdemes fejenként kódolni, aztán csere, de igazából ezt kényelmi szempontból érdemes meghatározni (majd kiadja magát).


Miközben kódolsz, magyarázd is el neki, mit miért csinálsz úgy, ahogyan, de hagyd kérdezni is; ha épp ő kódol, igyekezz sokmindenre rákérdezni, de úgy, hogy azért a produktív munkát ez ne akadályozza.


A kódolás mellett érdemes meg-megállni, és megvitatni/megbeszélni/megtervezni a megoldásokat egy magasabb absztrakciós szinten.


Ugyanakkor ne felejtsd el, hogy a PP önmagában nem elegendő - nem fogja pl. arra megtanítani, hogy mikor és hogyan kérjen segítséget, ha szükséges; akár kérjen fel valakit pair programmingra, ha elakad valamivel...


Széljegyzetként töredelmesen bevallanám, hogy nem voltam még ilyen szituációban, de a tapasztalatom azt súgja, hogy ezt kell tenni, és jómagam mindenképpen ezt tenném a te helyzetedben.

2013. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, most elég elfoglalt vagyok, de ha más is erre a topikra bukkant késöbb, itt egy link, amit magam is igyekszek épp hasznosítani:


[link]

2013. aug. 9. 01:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Ui. epp struct-okat ir gyakorlaskent a kollega ;) Valahol el kell kezdeni.
2013. aug. 9. 03:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Business logic; azt írass vele. Fontos, hogy elsajátítsa, mit hogyan szép leképezni. Ez tipikusan az összeülős, "na, akkor hogy csinálnád?" -os esete, amikor kiigazítgatod, ha téved, stb. Érdemes a Domain Driven Design pár alapelvét kapásból átvenni, mert az sokat segít a helyes hozzáállás megértésében.


Sok sikert! :)

2013. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!