Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen Könyvet ajánlanátok...

Milyen Könyvet ajánlanátok programozás/softwarefejlesztés-tanuláshoz?

Figyelt kérdés

adatbáziskezeléssel babrálok de szeretném még jobban a kezembe venni azt amin dolgozom.

Olyat keresek, ami a teljességre törekszik, de nem körülményes/"szórakoztató" - de nem is logikátlan sűrítmény, tehát egy tisztességes, logikus kifejtése a szoftverfejlesztésnek a hardverhasználattól a közönségig.

XML scriptelés a legeredetibb amit eddig csináltam de szívesen használnék pl. saját nyelveket, stb.

Úgy általánosan az egész informatikában át szeretném látni a lehetőségeket.

Biztos vannak jó könyvek :).

köszi!



2013. aug. 11. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A jobb könyvek általában 1-1 adott területre koncentrálódnak és nem általánosan foglalnak össze dolgokat.


Például:

algoritmusokhoz - [link]

adatbázisokhoz - [link]


Na meg persze ott vannak az egyes programozási nyelvekhez a könyvek.

2013. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bogiii :3 válasza:
Első kérdésem veled kapcsolatba ,hogy mien programozási nyelvet ismersz vagy ,hogy milyen nyelv után érdeklődnél leginkább?
2013. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Kezdők számára ez a perfekt könyv; eddig legalábbis még nem láttam jobbat. Nyilván nem leszel tőle orákulum (vö. Oracle :P), de a kiinduláshoz tökéletesen megteremti az alapokat. Ha elolvasod, valószínűleg lesz már utána ötleted, merre indulj tovább.


Kellemes időtöltést!

2013. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

sziasztok! köszi a segítséget! :)


Jelenleg csak sima felszínes markup és script nyelveket ismerek (dtd, xsd, xml, yaml, xhtml, xsl, js. php-val meg sql-lel még barátkozom. - tudom, ez nagyon kevés még, de körülbelül egy hónapja foglalkozom vele, és nagyon érdekel.), így nagyképűségnek is hangozhat hogy adatbázisnak hívom az xml+script montázsomat, de épp az is a problémám, hogy nem szeretném nagyon függővé tenni a szabványoktól. Ez lehet hogy valakinek nagyon nerd dolognak hangzik, de ha belegondol, tényleg jó dolgokat lehet kihozni ebből.

Ezért ami érdekel, az a minél kevésbé szabványos programozás megismerése. Az XML elve nagyon tetszik. hasonló script nyelv eddig nekem leginkább az xsl tűnik. "definiciós nyelv"ből (ezt most találtam ki) sem a dtd sem az xsd nem tetszik igazán. (az xsd úgy függ a namespacetől mint a huzat...)


Azt hiszem azt akarom megismerni, hogy ha én írok magamnak egy egyedi szintaxisú "adatbázist", ahhoz hogyan alkalmazhatnék (/írhatnék :D - annyira még nem őrültem meg azért) értelmező programozást (programot ("böngészőt")), meg a fordítónyelvekbe is bele szeretnék látni.

Amennyire utánanéztem, a C++ már nagyon "sallangos" nyelv, de a sima C, és főleg a legletisztultabbnak tűnő assembly jobban érdekelne. A lényeg hogy a legmélyebb alapvetéseket szeretném átlátni. Hardver számára érthető algoritmusok, lehetséges kódolásaik (fordító), és szintaxisuk (programozás), majd azok alkalmazása ("data language"?)

Légyszi ne vegyétek el a kedvem (ahogy ez szokás ilyen helyeken), inkább tájékoztassatok hogy mit hagyok figyelmen kívül/mit nem tudok stb, mert tényleg érdekel ez a dolog.

Nem szeretem hogy kiszolgálnak a technikával anélkül hogy tudnám tkp. miért kéne hálásnak lennünk benne.

A közértben is sok finomságot találunk, amíg meg nem tudjuk hogyan is készítették egyiket-másikat...

2013. aug. 15. 13:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Ó a wernert meg köszi, mindjárt ráhasalok! :)
2013. aug. 15. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!