Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az értelme ezeknek a...

Mi az értelme ezeknek a tantárgyakna?

Figyelt kérdés
A Pannon Egyetemen vagyok programtervező inós hallgató és lesz olyan tárgyunk, hogy matematikai analízis, meg lináris algebra. Ezeknek mi értelme? Nagyon sokan otthon tanulnak meg programozni és el is tudnak helyezkedni a referenciáikkal, de ezeket nem sajátítják el otthon.

2013. szept. 2. 13:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Mérnök alatt most értsük a gépészt, villanyost stb."

Én a mérnök informatikust értettem alatta. Ugyanis van a programozó, és van a mérnök infós programozásra szakosodva.

Minőségi különbség van a kettő között. (Elméletben.) Sajnos sokan keverik a két dolgot.


"De ez nem programozó-mérnök ellentét, ez az absztrakt gondolkodás és az elméleti alapok hiánya."

Ugyanazt írtad le kétszer, csak más szavakkal. :D

2013. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

A legtöbb programozónak soha nem lesz arra szüksége, hogy ezeket az ismereteket közvetlenül használja, mert a legtöbb feladathoz elég egy igen sekély absztrakciós szintet használni, egy ügyviteli szoftver fejlesztése jó példa erre. Egy titkosított kapcsolat felépítéséhez elég beírni, hogy include('Crypt/RSA.php') és már ott is van a kezünkben egy ütőképes eszköz, anélkül hogy bármit is értenénk a titkosítási módszerek mögötti számelmélet, mezőelmélet és lineáris algebra tételeiről. Ezekre akkor van szükség, ha a meglévő módszerek nem elégségesek és mondjuk új algoritmust kell kidolgozni vagy egy új adatszerekezetet, amin egy meglévő algoritmus hatékonyabban működik.

A matematika tanulásnak az a legnagyobb haszna, hogy fejleszti az absztrakciós képességet, ami egy programfejlesztő legfontosabb mentális képessége.

2013. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 iostream ***** válasza:

"Én a mérnök informatikust értettem alatta. Ugyanis van a programozó, és van a mérnök infós programozásra szakosodva.

Minőségi különbség van a kettő között. (Elméletben.) Sajnos sokan keverik a két dolgot."


A programozó egy foglalkozás, a mérnökinfó meg egy szak. Hogy jön össze a kettő egy összehasonlításba?

2013. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
És ha programozóként software engineer leszel akkor mi van? iostream-nek van igaza, a magasabb szintű matematika ad egy absztrakt szemléletmódot, ami elengedhetetlen a mai programozói munkák döntő többségénél. Ez az, amit otthon, vagy egy kizárólag programnyelvet tanító OKJ képzésen nemigen lehet elsajátítani. Pontosan emiatt jársz egyetemre kérdező, nem pedig egy felsőfokú szakképzésre.
2013. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Srapnel ***** válasza:

Szerintem ez a video itt mindennél jobban megvilágítja a lényeget: http://www.youtube.com/watch?v=4vc81m-wEs8


A megfelelő részt, ami ide vonatkozik, úgyis felismered. Mellette meg még tanulsz egy s mást.

2013. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"A programozó egy foglalkozás, a mérnökinfó meg egy szak"

"mérnökinfó" = mérnök informatikus. Az is egy foglalkozás. (Emellett ahol tanítják, ott a szaknak is ez a neve.)

2013. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 iostream ***** válasza:
Nem, ilyen foglalkozás nincs. Mutass egyet.
2013. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Úgy is összefoglalhatnám az előző értelmes válaszokat, hogy azért tanulod, mert értelmiségit képeznek belőled. Az értelmiségi pedig képes a saját szakmájának a határterületeit is látni és rendelkezik az átlátóképességgel, ami szükséges az önképzéshez. És ezért nem lehet szűken értelmezni a tananyagot. Honnan tudod, mire lesz szükséged húsz év múlva? Senki nem tudja. Ezért kell stabil alapokkal rendelkezni.
2013. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
A legfőbb értelme az, hogy csiszolja az elmédet. A programozók 99%-a nem használja konkrétan ezt a tudást, de mégis, a munkájuk minőségén nagyon meglátszik, hogy tanultak-e magas szintű matematikát, vagy nem.
2013. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem minek,de igenis kell a magas szintű matematika,sőt ELENGEDHETETLEN.

Főleg egy mérnöknél és egy fejlesztőnél.

MATEK ad mindent a gondolkodást a problémamegoldóképességet,elemzőképességet,részfeladatokra osztást,ez mind matek.

Más kérdés,hogy túl gyorsan tanítják na annak nincsen értelme lassan kellene és érthetően,mert máskép nem megy.

Nem a programnyelv a lényeg,hanem a gondolkodás.

Most egy vulgáris hasonlat jön,olyan mint a p_na nyalás,tök mindegyh,hogy szőke,barna,sárga,vörös,elvált,szingli,kövér,sovány,csinos,hosszúhajú,a p_na az p_na tehát ha megtanulod a technikáját akkor elvileg bármelyik nőt ki tudod elégíteni akit nem is ismersz még azt is.

Na a fejlesztés ugyanez.

2013. szept. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!