Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan program amivel...

Van olyan program amivel egyszerű kezdő programokat lehet írni?

Figyelt kérdés

#Ujdidixjd
2013. szept. 26. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
notepad++
2013. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Ha olyan is megfelel, amelynek a későbbiekben (ha profi programozóvá válási terveket melengetsz) semmi hasznát nem látod, ajánlom a Rapid-Q Basicet, főleg azért, mert eleve csinos Windows-programokat tudsz vele írni, és a kicsisége ellenére is beláthatatlan lehetőségei vannak. Innen tudod letölteni:

[link]

Itt írok róla:

[link]


Annak ellenére, hogy én a Rapid-Q Basicet nagyon kedvelem, lehet, hogy jobban jársz, ha a gépeden (XP SP3-tól) vélhetőleg föllelhető C# nyelvvel próbálsz kezdeni valamit. Ez ma is eleven, modern programnyelv, és bőven találsz hozzá szakirodalmat is:

[link]

2013. szept. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

IDE-t keresel? Hmm... Milyen nyelvhez? Ezt még nem közölted.


Ha tényleg kezdő vagy, tudom ajánlani a Visual Basic-et, és hozzá a Visual Studiot. Ha már eléggé elmélyültél benne, de még nem vagy a függője mint én, ideje váltani az erősebb, de mégis hasonló C#-ra. Az IDE ugyan az, Visual Studio. Ha már ez is jól megy jöhetnek a nehezebb nyelvek.


Viszont egy jó tanács: Ne nyelvspecifikusan tanulj meg programozni, mert borzasztó sok problémád lesz vele a jövőben.

2013. szept. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki igazábol még egyszer sem plrogramoztam tehát nyagyon kezdő vagyok... Egyszer probáltam a gamemaker rel de azzal se ment :/

A ptogramnyelvről annyit hogy nem tom egyiket sem

2013. szept. 27. 07:15
 5/6 iostream ***** válasza:
Comenius Logo?
2013. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

Hm, jó, ha hallgatsz iosteamre, mert ő még ért is a programozáshoz.


A magam (nem szerénykedésből, hanem tényleg) dilettáns megjegyzései:

Programozás: Pedig anélkül nemigen fog menni. A Game Maker emlegetése miatt meg máris gyanús, hogy számodra az 'egyszerű kezdő programok' valami kis EGYSZERŰ 2D lövöldözős játékot, falbontó teniszt, vagy EGYSZERŰ, mindössze 5 pályás FPS-zombivadászatot jelentenek. Hát nem... Jó, ha tudatosítod magadban, hogy a kezdet kezdetén efféle programokra számíthatsz, általában karakteres képernyőn:


Kérek egy számot: 22

Kérek egy másikat: 641

A két szám összege 663


Mi a neved?

Tóth Béla

Szervusz, Tóth Béla!


...és hasonlók. Ha ez nem tántorít el, ilyen feltűnően értelmes példákat bemutatok a fenti linken, Lóri nevű unokaöcsémnek írt szösszeneteimben, mellesleg egy gyakorlati jelentőségét már végképp elveszített ős-basic változatban. A Blassic divatjamúlt volta (mentse az egyszerűsége és kis mérete) azonban ne szegje kedvedet, arra mindenképpen alkalmas, hogy egyáltalán belekóstolj a programozásba, utána gyorsan áttérhetsz a naprakészebb nyelvekre.

Amatőr szinten jó kezdőnyelv még a Free Basic és a Free Pascal. Az utóbbiban a Lazarus nevű grafikus felületen a mai igényeknek megfelelő tisztességes alkalmazásokat is írhatsz. De a későbbiekre nézvést talán hasznosabb a profi gyakorlatban is használatos Python, amely kezdő szinten szintén nagyon egyszerű, és jó alap egyéb modern nyelvekhez.

Free Basic:

[link]

Free Pascal:

[link]

Lazarus (a Free Pascal fordító is bele van építve, nem kell külön letöltened):

[link]

Python:

[link]

A neten mindegyikhez találsz útmutatókat -- általában angol nyelven, de az a programozásban amúgy sem megkerülhető.

2013. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!