Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C-nyelvben hogy kell külön...

C-nyelvben hogy kell külön függvényben érméket felváltani illetve a lnko-t megkeresni?

Figyelt kérdés

Adott az a feladat, hogy fel kell váltani egy számot 10-5-2-1 forintos érmékre (Hogyan fizethető ki a legkevesebb 10-5-2-1 forintos érmékkel az összeg?) Ezt külön fv-ben kéne leírni, de én csak amolyan home-made verzióban tudom ami ez:

tiz = osszeg/10;

ot = (osszeg - (tiz*10))/5;

ketto = (osszeg - (tiz*10) - (ot*5))/2;

egy = (osszeg - (tiz*10) - (ot*5) - (ketto*2))/1;


ezt meg csak a main-ben tudom használni.

A másik problémám pedig az lnko. Prímtényezőkre nem lehet felbontani, mert azt nem tudjuk mindig hogy mi mennyi. Hogyan lehetne ezt is külön fv-ben? Köszönöm!



2013. okt. 13. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha estig nem jön válasz akkor megcsinálom neked.
2013. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


ezt bárhol megtalálhattad volna..


a másik meg, hogy egyszerűen nem tudod, mi az a C függvény..

tanuld meg és menni fog, nem kell vele heteket tölteni, éppen példákon keresztül éppen csak egy fél óra és már tökéletesen érted is

2013. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Érmek:


Függvény, kimeneti paraméterekkel. Nem vagyok C/C++ guru, de szerintem megoldható referenciákkal (&).


2. LNKO:


- "Prímtényezőkre nem lehet felbontani, mert azt nem tudjuk mindig hogy mi mennyi. " - ???


- az LNKO-ra van algoritmus, csak utána kéne nézni


- hogyan lehetne függvényben? int lnko(int a, int b) { ... }

2013. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Euklideszi algoritmusnak hívják. A másik a címletező, nekem nem jött össze, pedig C++-ban próbáltam.

A címletezésnél az a baj, hogy nem tudsz visszaadni egy tömböt, így vagy mutatót használsz, vagy becsomagolod egy structba.

2013. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 iostream ***** válasza:
Most komolyan az a problémátok, hogy nem tudjátok visszaadni az eredményt?
2013. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!