Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vs. Mérnökinformatikus. Melyik a jobb, melyikkel könnyebb elhelyezkedni, melyiknek a nehezebb a képzése, melyiket ajánljátok és miért?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, normális cégnél nem azt nézik, hogy milyen informatikus diplomád van, hanem, hogy mit tudsz, mennyi szakmai tapasztalatod van, milyen referenciáid stb.
2013. dec. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Melyik jobb? - Egyik sem. Mindkettő eléggé rossz képzés. De mondj jobbat! (Egyetemi keretek között, Magyarországon)


Melyikkel könnyebb elhelyezkedni? - Egyikkel sem. Legalábbis programozónak ne fognak felvenni normális helyre egy diplomával.


Melyiknek nehezebb a képzése? - Mindkettő Magyarország legnehezebb képzései közé tartozik. Az ELTE nehezebb, ha nem vagy igazán matematikus beállítottságú. Ha a matek jól megy, akkor nincs különbség.


Melyiket ajánlom és miért? - Egyiket sem. A programozás egy nehéz szakma, és egy nem jó szakma. Magyarországon egyes cégek képesek nettó 200-300e Forintokkal kiverni a szemed, ami vicc kategória, ennyiért nem szabad munkát vállalni. Ha ügyes vagy, és nem csak átlagos, akkor jól fizet és keresett leszel, de ahhoz, hogy mindemellett időd is legyen élni, ahhoz NAGYON ügyesnek, vagy nagyon bénának kell lenni. Szóval egyiket sem ajánlom, csak ha nagyon lelkes vagy. De még akkor is azt mondom, hogy fontold meg, milyen lehetőségeid vannak még! Ha jót akarsz akkor ne a pénzt vedd szempontnak, mert ha a mai rendszerben alkalmazottként akarsz meggazdagodni és hatalmat szerezni, akkor rossz úton jársz.


A programozás egy zseniális dolog. Kreatív, tornáztatja az agyat, TÉNYLEG tele van kihívásokkal. De a kihívások a legritkább esetben matematikai vagy informatikai jellegűek. A legnagyobb kihívás többnyire az, hogy hogyan legyél hatékony, hogyan végezd el a munkát, amit elvárnak tőled. Hiszen azért fizetnek. Azt sem érdemes elfelejteni, hogy mindeközben egy villogó dobozt püfölsz. Ne ettől várd a megváltást, ennél még egy sör is többet ér. :)

2013. dec. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

A programozás lényege, hogy komplex problémákat megoldható kisebb problémákra bontsunk és azokat megoldjuk az összprobléma megoldása érdekében. amúgy meg az a lényeg, hogy az informatikai alapok mellett behatóan érts egy-két technológiához (nincs ember, aki mindenhez értene, ha tudni akarod mi a minden, tölts le kb. 2000 technológia témája könyvet, pl. O'Reilly, Addison-Wesley, stb., és rájössz, hogy ma már annyi technológia van, mint a Naprendszerben a csillag, jönnek-mennek, te pedig örülsz, ha egy-két témában lépést tudsz tartani).


Illik ismerni az objekt orientált programozás alapelveit.


Érdemes legalább 1 általános programozási nyelvet felsőfokon művelni (ami lehetőleg objekt-orientált, pl. C++/Java/C#)


Ha komolyan akarsz fejleszteni: tervezési minták, refaktorálás, unit testing, ez a 3 dolog nagyon gyakran együtt jár, önmagában mindegyik is könyvek tucatjait tölti meg (és komoly gyakorlást kívánnak).


Ez úgy még mindig csak az alapok kapirgálása fejlesztő témában. Aztán ne lepődj meg ha rádsóznak 200k kódot, amit egy indiai csávó hekkelt össze, semmit nem értesz belőle, csak azt, hogy 1000+ bug van benne és azt mondják neked, hogy 2 hét múlva legyen release...

2013. dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen: sok féle terület van, ma már minden ketyerében van legalább egy 8 bites mikrokontroller, 10 év múlva meg a hűtőajtón fogunk facebookozni és a kenyérpirító fogja lájkolni a gyártó honlapján az új típusú kenyeret, amit a karóráddal rendeltél a Tesco online áruházában, stb. Nem lesz unalmas munka, de "gányolás" szinten nem érdemes űzni. A programozás is kezd olyan lenni, mint a foci: mindenki "ért" hozzá lassan, a minőség meg sehol...
2013. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A két képzés eléggé különböző ahhoz, hogy ne lehessen őket igazán összehasonlítani.

Mind a kettővel elég jó helyekre el lehet jutni.


A proginf inkább magasabb szintről kezdi a dolgokat, több a matek, a matematikai modellek, de cserébe (ahogy a nevében is van) bármilyen rendszert meg fog tudni tervezni az ember.

A mérnökinfó inkább a "fizikai" oldalról közelít (ott fizika is van ha jól tudom), inkább a gép irányából.


Ajánlani pedig nem lehet igazán. Menj el az ELTE és a BME megfelelő nyílt napjára és nézd meg melyik hely mit ajánl.



Azzal pedig egyetértek, hogy a színvonal jelentősen romlik manapság. Ez köszönhető annak, hogy sokan csak azt HISZIK, hogy értenek a dolgokhoz, illetve igen sokan gondolják azt, hogy egy OKJ-s vagy valami gyengébb képzés után ők máris mindent tudnak.

Ha tényleg informatikával akar valaki foglalkozni, akkor az ELTE és a BME itthon ami megadja az alapokat. Akik onnan kikerülnek (elég kevesen diplomáznak le az indulók közül), azokra általában már rá lehet bízni feladatokat, mivel legalább az alapokkal tisztában vannak és képesek önállóan tovább fejlődni.

2013. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 iostream ***** válasza:
100%
Dehát a Naprendszerben pontosan egy csillag van 8D
2013. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szemét monoteista :D
2013. dec. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!