Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Semmit sem értek a témához,...

Semmit sem értek a témához, tehát ne szóljatok le azért, hogy milyen hülye vagyok! Hogyan programozzák bele a játékba a lehetséges összes variációt?

Figyelt kérdés
Tehát: van mondjuk egy modellező program amiben elkészítik a pályát. De hogyan tudja majd, hogy hogyan nézzen ki bizonyos történések után? Megírják az összes olyan történést ami lehetséges és mindegyikre megrajzolják, hogy hogyan nézzen ki?
2014. jan. 3. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
te szórakozol? miért teszed fel 2x a kérdést? az elsőn márválaszoltam.. remélem nem hiába
2014. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
véletlenül nem a programozás témakörbe tettem. amúgy a válaszodat köszönöm!
2014. jan. 3. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Modellezik a modelleket és beállítják rajtuk a kapcsolódási-, forgó-, mozgó pontokat.


Ezeket a pontokat, modelleket mozgatja később többtízezer sor programkód.

2014. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:

Te úgy képzeled el az egészet, hogy van egy x skatulya, ebben benne a pálya, sok sok állapottal.

Na, ez pont nem így van, a pálya sok sok különálló objektumból áll, mind önálló belső állapottal.


Példa:

A pályán van 5 fa. Mindegyik lehet sértetlen, illetve kivágott állapotban.

Elméleted szerint ez 2^5 = 32 elkészítendő állapot.

De ha külön külön megmondod, hogy ez a fa is kidőlhet, meg ez a másik is, akkor már mindjárt csak 2.

Valahogy így működik.


(De olvass utána a témának, ha érdekel, vagy kezdd el megtanulni, ezt nem lehet konyhanyelven fogalmazni, kell mögé valami értés is.)

2014. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából értem. Viszont pl.: egy mozgási folyamatnál, hogy hogyan hajoljon a ruha azt honnan találja ki a program? Ezt is valami algoritmus alapján?
2014. jan. 3. 22:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Most erre csak annyit válaszolnék, hogy ugyan a programozók ideje nagyon is véges, azért a processzor elbír egynéhány milliárd műveletet másodpercenként.
2014. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A ruha szimuláció mondjuk pont egy bonyolultabb dolog, de azt sem rajzolják, hanem számoltatják bizonyos paraméterek alapján.
2014. jan. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!