Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el java-t...

Hogyan kezdjek el java-t tanulni? Honnan tanuljam?

Figyelt kérdés

a pascal nyelvet már megtanultam és viszonylag jól tudom ezenkívül DOS-ba és HTML-be is tudok programozni. PHP-ból csak az alapokat tudom.

Azért szeretném megtanulni a JAVA-t mert érdekel a hálózatkezelés és késöbb majd androidra is szeretnék fejelszteni.

Honnan tanuljam meg a nyelvet?

Az eclipse fejlesztőkörnyezetnek megfelel?

Miben külömbözik az objektumorientált programozás a pascal-tol?

(Angol linkeket ne küldjetek) a válaszokat előreis köszönöm.



2014. febr. 3. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"(Angol linkeket ne küldjetek)"


Megástad a sírodat.

2014. febr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2014. febr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek elsővel, angol tudás nélkül nehéz dolgod lesz. A doksi (egyes osztályok, függvények leírása) angolul van, és szükséged is lesz rá erősen. Emellett ha valami problémád felmerül később, angolul előbb találsz választ (stackoverflow-on például).


Az Eclipse persze jó lesz IDE-nek, de én azt javaslom, első lépcsőben inkább Notepad++ és konzolablak kombóval játszadozz, hogy megértsd mi történik: mi az, hogy fordítás és futtatás.


Honnan tanuld meg: jó kérdés, szerintem bármelyik könyv jó, amelyik végigvezet a nyelv elemein és főbb osztályain és a fordítást nem úgy mutatja be, hogy Eclipse-ben a Run opció. A videó tutorialokat kerüld szerintem, vagy válogasd meg, vannak elég pofátlanok (nem tudja, de már tanítja).


OOP vs Pascal: elég sok mindenben. :D Pl. ami elsőre fel fog tűnni, hogy egyből egy osztályod van, és a főprogram egy main metódus. És pl. Pascalban fontos volt az eljárások definiálási sorrendje, itt nem az. De sok eltérés van, az egész szemlélet más.

2014. febr. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy angol tudás nélkül nehéz lessz de jövő tanévben fogok elkezdek angolt tanulni.(nyolcadikos vagyok)
2014. febr. 3. 00:49
 5/11 anonim ***** válasza:
A DOS-szal mit szeretnél? :D
2014. febr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Semmit csak lirtam hogy eddig mit tudok.
2014. febr. 3. 01:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt van egypár magyar nyelvű, de valószínűleg nem nyolcadikosoknak írták őket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

Ne keseredj el, ha nem értesz meg mindent.

Vagy pedig irány a könyvesbolt, és vegyél papírkönyveket magyarul.

2014. febr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"DOS-ba és HTML-be is tudok programozni"

Előbbinél gondolom a batch-ra gondolsz. A HTML pedig egy jelölő nyelv, nem programozási nyelv. Ilyet lehetőleg ne mondj, mert az amatőrség látszatát kelti. Hasonlóképp az "Angol linkeket ne küldjetek" megjegyzésed.


Ha csak jövőre tanulsz angolt, akkor addig próbálkozz egyetemi JAVA (OOP) jegyzetekkel. Kellőképpen megalapozzák neked a tudást, de nem szállnak el annyira, hogy már angol is kelljen hozzá. Jövőte tudsz majd komolyabban is foglalkozni vele...

2014. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
itt keresd meg az agyhullám Java cimü könyvet és töltsd le [link]
2014. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen amikor DOS-t irtam batch-ra gondoltam. tudom hogy a html az csak egy leiró nyelv de azis program nyelv, vagy?
2014. febr. 3. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!