Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen változóelnevezési...

Milyen változóelnevezési stratégiát használsz?

Figyelt kérdés
2014. febr. 3. 11:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A változó neve tükrözi a célját, kivéve sima ciklusváltozóknál. Private mezőknél pedig _ alsóvonással kezdem a nevet.
2014. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

camelcase, ráutaló.


$userDetails

$registeredUsersCount

(típusra utalást nem használok, ami amúgy elég baj :( Úgy lenne az igazi, de így szoktam meg)


ciklusváltozó i j k l


Függvényeknél:


infoAction (actionöknél)

makeInfo (private, action nélküli)

getUserInfos (getter)

setUserInfo (setter)

__ -el kezdődő fv -ek php-ban foglaltak, legalábbis bnem ajánlott a használatuk, így nem kezdek velük fv nevet.

2014. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anti paladin ***** válasza:
Informatív legyen a célját illetően, ránézésre lehessen tudni, hova tartozik, mi a feladata.
2014. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Lehetőleg angol szavakat vagy rövidítéseket, az elején utalva vagy a típusra, vagy az osztályra.


frmColors (form vagy frame), btnOk (button), chkFormat (checkbox), arrHeaders (tömb), pItem (pointer), oItem (objektum), cItem (osztály), stb.


Integert pl. nem szoktam jelölni kis i-vel, bár illene. Viszont a stringeket str-rel kezdem. (strUserName)

Konstansokat csupa nagybetűvel, stb.

2014. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Személy szerint:

* angol

* camelCase

* utaljon arra amire szolgál

* privát adattagoknál a "m_" prefixet használom

* statikus adattagoknál az "s_" prefixet használom

* paraméterekben rövid, gyakran egyszavas. A doxyban úgy is benne van minden

* hosszú szavakat rövidítéssel, ha egyértelmű marad

* ciklus változók: i, j, k, ... iterátoroknál: it, rit

2014. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Kedves #4-es.


Én is így vagyok a magyar-jelöléssel; csak a komplexebb típosokat jelölöm. A mutatók elé pedig p-t rakok.


Akit jobben érdekel:

[link]

2014. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 iostream ***** válasza:
10%
Nagyon remélem, hogy ezt a fajta jelölést (ezt a szűken vett magyar jelölést) csak gyengén típusos nyelvekben használjátok.
2014. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Erősen típusos nyelvekben sem okoz gondot. :)

Ha az ember megszokta, nem igazán váltogatja. Kód olvasásánál is hasznos.

2014. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. febr. 3. 17:03
 10/22 anonim ***** válasza:

Kedves #7-es.


A gyengen típusú nyelvekben aztán főképp nem szabadna használni, hiszen változhat a változó típusa, a nevével ellentétben.


A magyar jelölés egy régebbi szemlélet, még a fejlettebb IDE-ek előtti időkből való, ahol igen is fontos hogy, tudd milyen változót használsz. Mára már kicsit elévült, inkább csak komplexebb típusok esetén használják. Például kifejezetten előnyös mondjuk egy UI esetén, ahol a btn prefix begépelőse után az intelligens IDE felkínál minden gombot. Ezenkívül nagyon sok régi motoros használja még napi szinten is.

2014. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!