Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti is tapasztaljátok az...

Ti is tapasztaljátok az álszent képmutatást az iparágban?

Figyelt kérdés

Vezető fejlesztőmérnök vagyok egy multiban kicsit kevesebb mint ~20 éve.


Ahogyan telnek az évek, egyre több farmernadrágos-pólós hipsztert látok, akik a megjátszott innovációról papolnak.

Ez a tipikus Zuckerberg-szindróma: Minden második szavuk az, hogy "innováció", úgy tesznek, mint ha az innováció fontosabb lenne a profitnál. Üzleti érzékük nulla. Természetesen, a szakmai tudásuk sem valami nagy.

...de ez kit érdekel? ők "innovatívak", csak ez számít. Vagyis csak úgy tesznek.



Megkérdeztem a HR-es emberünket, hogy mi a véleménye a dologról: Azt mondja, hogy ő is látja és -velem ellentétben- örül neki: Könnyebben le tudja tolni a Junior mérnökök torkán a marhaságot, hogy

- "nem a pénz számít",

- "innováció a lényeg, nem a fizetés",

- "tudásodat a társadalom és a cég szolgálatába kell állítani, olcsón",

- "hivatásból dolgozz, ne pénzért".

...eközben pedig a munkát az olcsó és naív munkaerővel el tudjuk végeztetni.



Ti is látjátok ezt az álszent folyamatot, vagy csak nálunk van ez?



2014. febr. 9. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Hát, sz*r helyen dolgozol, erre csak ennyit tudok mondani. :)


Amúgy pedig a világ (még mindig) átalakulóban van, az általad "lenézett" (?) innováció az, ami hozza a pénzt és bizony emögött jóval több üzleti érzék van, mint hinnéd.


Ha már Zuckerberget hoztad fel. A facebook honnan indult?

Egy kis egyetemi szobából és mégis új volt, olyat nyújtott és úgy, ahogy még akkor semmi. Nem a profit volt az elsődleges cél (eleinte csak egyetemisták is léphettek be), mégis befutott és hatalmas összegeket kaszál.

Plusz a valóban innovatív megoldásokat nyújtó cégnél a fejlesztőket meg is fizetik. (Nem kell messzire menni, ott az ustream, prezi stb... Nem fillérekkel szúrják ki az emberek szemét.)

2014. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk is megfordultak hasonló alakok, egyfolytában nyomták az indie meg az Apple istenítő dumát, hogy "innováció" meg "make whole widgets". Megállás nélkül "user experience"-ről beszélnek, de eszükbe sem jut, több szálon futó GUI-t csinálni, persze a kerek gomb nekik nem "jól" kerek.


Nem is álszent képmutatásnak hívnám ezt, csak egyszerű butaságnak, és önteltségnek. A jelenség általános és könnyen felismerhető. Fura módon mindegyik egy saját startup-ról álmodik, de a diákhitelüket sem tudják managelni. A maguk kis kreatív ötleteit akarják sikerre vinni, de a munkát netes példaprogramok bemásolásával próbálják megcsinálni. Nem tudom miért, de a tapasztalat szerint verziókövetést mindegyik utálja, gondolom nem fér be az egójukba, hogy mással dolgozzanak.


A Zuckerberg-szindróma egy nagyon jó kifejezés erre kedves kérdező. Köszönöm, hogy megosztottad :)


Szerencsére a cégen belül, a HR-esek megkímélnek minket ezektől. Összesen volt, vagy 3 ilyen gyakornokunk, meg egy srác, akit valahonnan felvettek, de próbaidő alatt ő is kipergett. Egyszer próbáltam vele kezet fogni, nem tudta mit akarok, szóval első perctől kezdve rezgett a léc alatta. Az az igazság, hogyha valódi pénzről van szó, egy cég sem tűri meg őket. Pedig dolgozik nálunk nem egy kollega 2-3 éves tapasztalattal, és rugalmas, alapos munkaerőnek számítanak. Mint minden ez is hozzáállás kérdése.

2014. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Én még csak 6 éve dolgozok az iparágban, de nekem már rég tele lett a tököm az ilyen okoskodó f@s.z.karikákkal. Nem elég, hogy a manager-ektől, felsővezetőktől, ügyfelektől, meeting-eken ezt a bullshit-et kellett hallgatni, már a kollégák is ezt nyomták.


Elegem is lett, már saját vállalkozásom van, igy nem kell a sok kretén hülye szövegelését hallgatnom.

2014. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!