Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozoi nyelvet...

Milyen programozoi nyelvet érdemes hobbibol megtanulnom?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és közgazdaságit tanulok.

A számitogépek mindigis érdekeltek, a barátik körben én értek legjobban a számitogépekhez...persze ez semmise jelent.

Lényeg a lényeg melyik programozoi nyelvel érdemes kezdeni?

Bőviteni szeretném a tudásomat.

A flappy bird nevű program keltette fel a figyelmemet h ezzel keresni is lehet ha az ember már jártas a programozásban valamilyen szinten.

Nagybátyám is programozo de érdekel a ti véleményetek. :)



2014. febr. 11. 14:00
 1/7 Tengor ***** válasza:

Hobbiból bármelyiket.

Ha nagyobban gondolkozol, akkor Java. Ha inkább a gépközeli dolgok érdekelnek, akkor C, C++. Ha a web, akkor PHP v. JavaScript.

2014. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az androidos játékprogramozása, az egy egy kit arrébb lesz ha most szeretnél elkezdeni programozni.


Kezdéshez szerintem nagyon jó a python. Van benne minden ami kell (pl objektum orientáltság is) ugyanakkor nagyon egyszerű, könnyen olvasható nyelv. Ezen kívül nagyon elterjedt is, vagyis nem "holt nyelv". Könnyű elkezdeni és nagyon gyorsan ad sikerélményt!


Itt a fejlesztőkörnyezet: [link]

2014. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Csxeba ***** válasza:

attól függ, mit akarsz vele csinálni. Ha magadnak akarsz írogatni ilyen kis segítő programokat, scripteket akkor én a Pythont ajánlom.

Ha komolyabb ablakos alkalmazásokat is írnál, akkor Java.

Ha alapjaiban érdekel a programozás és gondolkozol olyasmin, hogy nagyban is csinálni akarod, akkor C, C++, C#, Java

Linuxos scriptnyelv esetleg a Python helyett az sh vagy a bash, dash.

Ha a Java-ba tervezel belevágni, akkor esetleg az androidon fejlesztésen is elgondolkozhatsz.

2014. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Konkrét elképzelésem még nem volt hogy mit szereték csinálni...

De az androidos játékokra gondoltam, de az nagy falat lenne az elején.

2014. febr. 11. 14:32
 5/7 anonim válasza:
Én a python-t ajánlom, ne java-val kezdj, az nehéz lenne.
2014. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 uno20001 ***** válasza:
A Python-t ajánlom.
2014. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem nehéz a Java, de én is inkább a Pythont ajánlanám. Gazdasági területen a Cobol a fő nyelv, lehet, hogy azt is érdemes lenne tanulnod.
2014. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!