Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java nyelvet vagy C#-ot...

Java nyelvet vagy C#-ot erdemes tanulni kezdo programozokent?

Figyelt kérdés
Asp vagy Jsp? C# GUI vagy Java GUI? es ezt sorolhatnam, remelem megertettetek kerdesem

2014. febr. 6. 01:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először nem sp-ket és GUI-kat kell tanulni, hanem az alapokat. Alapelvek, algoritmusok, alapvető módszereket érdemes gyakorolni.


Ha e két nyelv közül kell választani, akkor válaszd azt amit nem adsz fel az első kudarc után. Tanulási szempontból teljesen mindegy.

2014. febr. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
100%
#1-nek igaza van. Ha választani kell akkor java: nyíltabb és kevésbé kiszolgáltatott az MS-nek.
2014. febr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
probálkozhatol a javascriptel most állitolag az a menő
2014. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Java es a C# nyelv erdekelne inkabb + ezek keretrendszerei. Igen sok pro es kontra velemenyt olvastam igy donteni nem tudok.. Belepest nyertem mindket programozasi nyelvben az egyetem altal, de donteni nem tudok. Tetszeni, meg egyforman tetszik mindketto a nehezsegek ellenere..De jo lenne szerintem egy nyelvre kemenyebben ragyurni, vagy tevedek?


Az alap algoritmusok, funkciok mennek, ertem es hasznalom. Az oop-vel sincs komolyabb problemam, felelve az #1 szemelynek :).

2014. febr. 6. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a C#-ot ajánlanám (bár lehet h ezért mert abban többet programozok java-hoz képest..), de nekem sokkal jobban tetszik a szintaktikája, jobbak az eseménykezelők, jobb fejlesztőkörnyezet (VS)...
2014. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobban jársz C#-ban, legalábbis kezdetben. Mind a két nyelv nagyon-nagyon hasonló - ha megtanultad az alapokat egy jó fejlesztőben (VS azért ott van a szeren...) akkor onnan átváltani javába meglehetősen könnyű (tapasztalat :D)
2014. febr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ertem. koszonom szepen a valaszokat :)!!! mindekepp hasznosak voltak szamomra!
2014. márc. 4. 22:05
 8/8 anonim ***** válasza:

A JAVA kevésbé platform-függő, és keresettebb is. Igazából valószinüleg a platform-függetlenségből ered az is, hogy keresettebb..

A C#/.NET viszont jobban használható. Már maga a framework is sokkal épeszübben van felépitve, mint a JAVA, a fejlesztőkörnyezet tekintetében pedig a Visual Studio fényévekkel jár minden más előtt.


Igazából ugye az a fontos, hogy egy programozó hosszú távon is piacképes, jól megfizetett tudást szerezzen, és erre jelen pillanatban a JAVA tünik alkalmasabbnak, mégpedig azért, mert dübörög ezerrel az okostelefonos téma, ott meg az android az egyeduralkodó, ami egyértelmüen a JAVA felé billenti a mérleget.

Viszont a C#-ot sem érdemes temetni, az MS a Nokia felvásárlásával talán képes lesz rá, hogy behúzza a váratlant, és elindithat egy olyan, Windows alapú okostelefon szériát, amivel számottevő részesedést ér el az okostelók piacán. Onnantól pedig a C#, ha nem is zárkózik fel teljesen a JAVA mellé - ugye az a helyzet, hogy Windows-ra létezik olyan java runtime, ami nem teljesen sz*r, ellenben Linux-ra nincs használható .NET runtime - de egy stabil második helyet fog magáénak tudni, alig valamivel lemaradva a JAVA mögött.

És ilyen körülmények között már a framework minősége és a fejlesztőkörnyezet a C# felé billenti a mérleget.


Szóval: ha biztosra akarsz menni, és nem félsz bevállalni egy fos fejlesztőkörnyezetet és framework-öt, akkor JAVA. Ha kényelmes fejlesztőkörnyezetet akarsz egy jó framework-el, viszont kicsit bizonytalanabb jövőt, akkor C#.


A legjobban persze akkor jársz, ha vágod mindkettőt ;)

2014. márc. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!