Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudjak végre "önállóan"...

Hogy tudjak végre "önállóan" programozni?

Figyelt kérdés

Programozók! Az lenne a kérdésem, hogy ti mikortól kezdtetek önálló, komplexebb programokat írni, csatlakozni projektekhez(mint pl. GitHub)? Én már elég jól értem a Java szintaktikáját, és már rengeteg kisebb programot is írtam, de még mindig nagyon távolinak tűnik az hogy csatlakozzak egy projekthez.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. febr. 11. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Saját projektet bármikor csinálhatsz.

Máshoz csatlakozni pedig ha találsz olyat szintén lehet, de majd idővel meglátod te is.

2014. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már van egy nyelvben stabíl tudásod, akkor onnantól azzal a tudással, saját projectet indíthatsz önmagadnak.


Nekem pl. tököm televolt, hogy nem találtam nekem megfelelő órarend programot, így béreltem egy webszervert (csak az adatbázis miatt, holott semmi oldal sincs rajta), majd gépre JAVA-val megírtam az órarend kezelőt, ami adatbázisba írkál. Majd Androidra, ami csak olvassa azt az adatbázist.


Persze ez csak saját tucc, más meg nem tudná használni, mert nincs úgy megoldva. Ez is 1 project, csak ugye ehhez kell Android+Adatbázis(MySQL)+JAVA


De ugyaneszt csinálhatod szimpla JAVA-val is. Írsz egy szerveroldalt és hozzá 1 cliens oldali cuccot. Persze, azért nem árt egy alapötlet. :)


Én most tervezek egy szerepjátékhoz csinálni egy karakter generálót, egy új rendszerhez (M.A.G.U.S. Örökség) ami persze még nem jött ki. Szóval, most azt várom. Persze JAVA-val azt is, mert én személy szerint Linuxot használok gépen, de az ismerőseim Windowst. Mint tudjuk a JAVA platform független, így ez az egyik legjobb. Az hogy "lassabb" mint a C/C++ az másodlagos, mert úgy sem a gyorsaság számít ott. :D

2014. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is gondolkodom, valami project indításán, de még nem érzem magam elég jónak, ahhoz hogy valami izgalmasba belevágjak. Most éppen java challenge-eket csinálok, szerintem azok is nagyon szépen tudják fejleszteni a tudásom.
2014. febr. 13. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!