Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban windows formban lehet...

C#-ban windows formban lehet olyat csinálni, hogy használja az inernetet a program?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm olyan chatet csinált (streamwriterrel meg streamreaderrel) hogy ha azonos hálózaton vannak (két gépen suliba belépett ugyanabba a hálózati felhasználóba), akkor beolvassák mindketten a szövegfájlt, csak az egyik a kiírja a fájlba, a másik meg beolvassa a fájlból.

Ugyanezt internetes alapon megtudom csinálni?


2014. febr. 12. 15:48
 1/8 Tengor ***** válasza:
Meg persze.
2014. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

De azt is leírnád hogyan kell ezt megcsinálni?

Olyasmire gondoltam hogy egy internetes "miniszervert" létrehozok, aztán oda írom ki streamwriterrel az üzeneteket (a visszaolvasása a másik fél számára streamreaderrel már könnyebb sztem).

És ennek a lépéseit, vagy csak Legalább azt hogy netre tudok egy egyátalán filestreammel létrehozni fájlt és ha igen akk hogyan leírnátok?

2014. febr. 12. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el a fájlokat. Nézz utána, hogy kell TCP szerver/kliens-t összerakni C#-ban. (StreamReader/StreamWriter ugyanúgy használható, csak nem fájlból fog olvasni, hanem a hálózatból.)
2014. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtok ehhez jó pdf-et letöltési linkel?
2014. febr. 12. 16:53
 5/8 uno20001 ***** válasza:
Például: [link]
2014. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tudunk. Ugyanis ez egy konkrét probléma, amire nincs egy külön PDF. Szépen kezdd el csinálni és ha elakadsz (bárhol), akkor tessék használni a Google-t konkrét megoldások után. Így fogsz te is fejlődni, meg valahogy ez a módja is a dolognak.
2014. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Reménytelen a dolog fiúk, kár a gõzért.

Szegénynek azt is a szájába kell rágni, hogyan tudja egy txt fájl helyét megadni...

2014. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ennyire észrevehető hogy azt a kérdést is én írtam ki?

Tudjátok rossz szokásom hogy: Probléma van? Sebaj, ott a gyakorikérdések.hu!

Majd megpróbálom többet használni az eszemet meg a google-t!

Az eddigi válaszokat köszönöm! Kiszálltam. :)

2014. febr. 12. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!