Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezeket a programozási/ script...

Ezeket a programozási/ script nyelveket szeretném megtanulni, illetve van amiből már tudok egy keveset . Miylen sorrendben érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés

Flash >> Actionscript 3.0

Java

Html >> CSS >> PHP >> SQL

C++



2014. febr. 21. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Kezd a C++ -al vagy a Java-val (utóbbit többet fogod használni, ha webprogramozó akarsz lenni).

Aztán PHP+MySQL (Html-hez már van egy csomó szerkesztőprogram, szóval minek megtanulni?)

Végül Flash, de az kihalóban van.


A Microsoft irányvonal pedig C#, TransactSQL (MS SQL) illetve SilverLight

2014. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 HofiPeti válasza:
86%

#1, jajaj... láttál te már kódot, amit a HTML szerkesztő generált? Abban próbálj meg valamit javítani! HTML és CSS tudás nélkül a PHP-val nem sokra megy a kérdező.

A MS Silverlight-os vonaláról csak annyit, hogy már jó ideje elkaszálta a SL-t, nem fogják tovább fejleszteni.

2014. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

"Html-hez már van egy csomó szerkesztőprogram, szóval minek megtanulni?"


Azért, mert a szerkesztőprogramok korlátoltak, és ha kézzel kell belenyúlni, vagy ha PHP kódban kell HTML kódot generálni, akkor értse és tudja, mit kell írni.

2014. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Macromedia Flash kihalóban van???


Pedig nagyon jó volt vele fejleszteni!


Végülis nem csodálkozom, ami jó azt mindent kinyírnak és elhitetik sok szarról, hogy az kell nekünk! :-)

2014. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat, akkor most tényleg kihalóban van a Flash? akkor már nem is érdmes majd megtanulni?
2014. febr. 21. 16:02
 6/14 Drone007 ***** válasza:

A flash actionscript eléggé zsákutca jelenleg, bár még mindig vannak területek, ahol aktívan használják (flash alapú játékok). Ha csak az adobe nem talál ki valamit, az AS el fog tünni.

Egyébként flash-hez elég egy minimális html tudás a beágyazáshoz. Maga az actionscript független a htmltől.

Nem így a css, php és a javascript. Legfontosabb, hogy a html tudásod szilárd és minél szélesebb körű legyen.

Gondolom a "java"-t csak elírtad, és javascriptet akartál írni, mivel a Java nem elsősorban webes scripteléshez használandó programnyelv a javascripttel ellentétben, ami egy script nyelv az Ecma script leszármazottja, és valójában nem sok köze van a Java programnyelvhez.


A C++ és Java nyelvek offline programnyelvek, technikailag semmi közül a webes felületű programozáshoz.


A PHP és SQL szintaxisnyelv vagy lekérdezőnyelv a webfejlesztés magasabb fokán használatos szerveroldali programozásnál alkalmazott nyelvek.

2014. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nem, javascript-re hanem Java-ra gondoltam :)


mivel mindkettő programozás érdekel, a web és a desktop is :)

2014. febr. 23. 02:14
 8/14 anonim ***** válasza:

A Java offline programozási nyelv???


Amikor én 1998-ban elkezdtem megismerni, akkor pont azért tettem, hogy egy kis színt vigyek a webes felületeimbe.


Azóta megjelent a Java Web Start: [link] ...így én nem mondanám, hogy annyira offline nyelv lenne a Java!


Abban persze igazad van, hogy nem annyira a szerver-cliens közötti kommunikációra épül, bár ezt sem mondanám, hiszen ottvan a Java Servlet: [link]


A Flash meg elég baj, hogy eltűnőfélben van, mint mondtam fantasztikus volt benne fejleszteni, még ma is, ha éppen valami látványosat akar az ember...


De ugye bejött a HTML5, meg SilverLight, meg az isten tudja még mi minden, jaaa a WebGL-ről nem is beszélve: [link]

2014. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Köszi fütyifejek, hogy lepontoztatok. Ahogy mondani szokás: kölcsönkenyér visszajár. Első voltam.
2014. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#1/#9: Ha hülyeséget írsz, igen is lepontozunk, mert az nem hasznos.
2014. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!