Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Erlang, Haskell, Clojure,...

Erlang, Haskell, Clojure, Scala nyelvekkel mennyire esélyes munkát találni idehaza? És külföltön mennyire keresettek ez a tudás?

Figyelt kérdés
...vagy (az Erlang kivételével) inkább csak azért tanul ilyesmit az ember, mert érdekes, meg kihívás, meg ilyesmi, de közvetlen gyakorlati haszna nem sok van? :)

#programozás #Haskell #Scala #clojure #funkcionális nyelv
2014. márc. 16. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Miért a számítástechnikai részlegbeee????


Amúgy a nyelvtudás mindig hasznos és jó pont. Az már másodlagos, hogy milyen nyelvet beszélsz. Szerintem ugyanúgy van esélyed.

2014. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első: húúú. A hallgattál volna, bölcs maradtál volna minősített esete.


Hát, én még ilyen álláshirdetést nem láttam életemben...

2014. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha jól ismered ezeket a rendszereket, de az imperatív szemlélet sem idegen, akkor fogsz állást találni.


Én a helyedben a Python-al kezdenék el barátkozni. Az jó barát lesz. Manapság egyre népszerűbb.

2014. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, és a keresettséggel kapcsolatban:


Informatikust idehaza és külföldön is korlátlan mennyiségben lehet elhelyezni. Ez jó sokáig így is lesz, emiatt tehát nem kell tartani.


Ami viszont már nem biztos, hogy a munkahely ízlésben és preferenciában hasonló lesz, mint te. Lefordítva: a megszerzett tudásod nagyon is hasznos lesz, és biztosan fogják is értékelni, de ez nem garantálja azt, hogy az első munkanapodon nem fognak leültetni egy merőben más technológiai mellé, hogy "nosza, tessék megtanulni, aztán neki is kezdhetsz a projektnek. Jövő hét szerdára eredményeket akarunk látni".


Szóval hátránynak nem hátrány, sőt, szerintem inkább előny is a funk. prog. tapasztalat, de attól még valószínűleg neked kell majd rugalmasnak lenni, nem a munkahelynek.


Mellesleg, rengeteg Scala projekt van szerintem, tehát ha tényleg jó vagy, akkor ilyesmivel is alkalmad lehet foglalkozni.

2014. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Erlanggal ott az Ericsson, Scalaval pedig a Morgan Stanley, Haskell is itt-ott kelleni szokott bizonyos helyeken. (Most ahhoz konkrét cégnév nem ugrik be, de találtam már olyat, ahova az kellett.)


Keresettek az ilyen fejlesztők is.

2014. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Goofre ***** válasza:
Erlang-al szerintem támogasd a wings3d nevezetű modellező programot. Semmi köze az álláshoz, és fizetést se kapsz érte mivel ingyenes progi, de jóaz. Esetleg fejleszd tovább, ha a licenc engedi kezd el árulni a továbbfejlesztett wings3d-t. (megint csak mondom mivel nyílt forráskódú, ezért csak ha a licenc engedi)
2014. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ELTÉ-n van Erlang projekt. Érdemes funkcionális nyelveket tudni, mert ezek majd előtérbe fognak kerülni. Sokadik nyelvként nehezebbek, mint kezdő nyelvként, szóval vágj bele. Addig is tanulj melléjük Javát, C++-t.
2014. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es, ez ELTÉ-s Erlang érdekelne. Hol tudhatok meg többet erről? Ki vezeti, meg ilyesmik?
2014. márc. 18. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennek még majd utánanézek, valamikor kaptam róla levelet.
2014. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a projekt fut ott nagyban: [link]
2014. márc. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!