Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java programozóként el lehet...

Java programozóként el lehet helyezkedni Java EE tudás nélkül?

Figyelt kérdés

Én azt látom, hogy szinte minden Junior Java fejlesztői pozícióhoz elvárnak némi Java EE tudást (EJB, JSP, JSP, Spring stb.). Ezeket nálunk az egyetemen nem tanították.


Kérdésem az lenne, hogy ezek nélkül van-e esély elhelyezkedni Junior Java programozói munkakörbe, és ott megtanulni ezeket, vagy ezeket otthon kell megtanulnom netes tutorialokból?


Bocsi, kicsit sok lett 'ezek'-ből. :)


2013. szept. 7. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyfüggő, van ahol igen, de a java-nak az EE adja az igazi erejét, mindenképpen érdemes tanulni.
2013. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy junior pozícióhoz általában elég a stabil SE (alap)tudás (+ oo szemlélet, sql, stb.), ezért junior pozíció, mert van még mit tanulni bőven.

Ráadásul szerintem az EE tipikusan az a platform amit otthon csak alapszinten lehet elsajátítani, mivel kimondottan nagyvállalati, komplex rendszereket készítenek benne, ezért csak egy éles projektben lehet rendes tapasztalatot szerezni. Ott jönnek ki igazán az előnyei, hátrányai, buktatói.

2013. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ez biztató. :)

Nekem is alapvetően ez a problémám, hogy Java EE-t otthon nem nagyon tudom megtanulni.

2013. szept. 8. 16:52
 4/4 Srapnel ***** válasza:
Addig jó, amíg nem kell JavaEE-t tanulni. Otthon max. érdemes az alapjait, a felépítését megtanulni, meg hogy mire jó.
2013. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!