Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti hogyan fognátok a CandyCrus...

Ti hogyan fognátok a CandyCrush program java nyelven való megírásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! SZTE-n vagyok első éves programtervező informatikus, kb 2 hónapja próbálok ismerkedni a JAVA-val, de már nyakamon lassan a kötelező program leadásának ideje és tanácsokat szeretnék kérni, hogyan fussak neki a programnak?


[link]


Itt a link, CandyCrush a neve, egy lebutított változat, de fogalmam sincs hogyan fussak neki. Nem forráskódra vagyok kíváncsi, csak tanácsok után érdeklődök hogy mit, hogyan csináljak, mert még nem értem 100%-san a JAVA programozást. :| Köszönöm előre is!



2014. ápr. 4. 14:56
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:
65%

Tűzd ki a célokat: grafikusan akarod megcsinálni v. konzolosan? (utóbbit javaslom)

Tervezd meg mire lesz szükség: valószínűleg kell egy tábla osztály, kell egy cukorka ősosztály és kellenek a cukorkából származó gyermekek, amik speciális tulajdonsággal bírnak.

Ezen kívül kell még egy fő osztály, ami elindítja és vezérli a játékot, kapja az inputot, mozgatja a cukorkákat.

Utána ezeket kösd össze és nagyjából kész is!

2014. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én először a logikát csinálnám meg, GUI nélkül. Első lépésként a tábla (mátrix) generálását a megadott arányokkal. Utána az egyes lépések logikáját csinálnám meg, mindegyiket akár beégetett lépéssorozattal tesztelném, egy tesztesetre összerakott mátrixban. Persze mindezt úgy, hogy kiprinteli mindig a mátrixot konzolra.


Lehet, érdemes az egyes cukroknak külön osztályokat írni (mert vannak speckó cukrok, meg van szín tulajdonság, stb.), ami mondjuk egy Cukor ősosztályból származik és a mátrix Cukor elemekből áll.


Ha a logika kész, akkor a GUI-t kell hozzá megcsinálni és hozzádrótozni.

2014. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy olyan problémám lenne még, hogy hogyan tudom a Tabla osztályba generálni véletlenszerűen a különböző cukorkákat?


Am. valahogy így tervezem:

- Megkérdezem a játékostól hogy mekkora méretű táblán akar játszani (legyen pl. 20, tehát egy 20x20-as cukorkákból álló táblázatot fogok legenerálni)

- Megkérdezem a nehézségi szintet (egy számláló változó ami 0-ig fog majd csökkenni egyesével és eddig lehet a cukrokat majd helyezgetni)

- A cukrokat legenerálom véletlenszerűen (vagyis annyira nem is véletlenszerűen mert meg van adva hogy milyen valószínűséggel jelenhet meg, inkább csak a megjelenés helye a véletlenszerű)

- Összehasonlítom a cukrokat és ha legalább 3 azonos színű egymás mellett van akkor azok eltűnnek, a többiek lejjebb jönnek és az első sorban újabbak generálódnak, esetleg ha speciális cukor is volt azok a cukrok is eltűnnek ami miatt speciális a cukor

- Közben adogatom a pontokat egy másik változóhoz, attól függően hogy hány és milyen cukor tűnt el

- Amikor a 0-hoz ért a számláló változó akkor a játék véget ért, ha a játékos elérte a 800 pontot akkor nyert ellenkező esetben nem, illetve felajánlom az újrakezdést vagy épp a kilépést.


Ez így jó gondolatmenet?

2014. ápr. 4. 15:34
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként konzolosan csinálom, mert GUI-t ebben a félévben nem fogunk venni.
2014. ápr. 4. 15:35
 5/13 anonim ***** válasza:

"hogyan tudom a Tabla osztályba generálni véletlenszerűen a különböző cukorkákat?"


Generálsz egy véletlenszámot (Math.random()). Ha ez kisebb mint 0.7, akkor az egyik típusú cukrot generálod, ha 0.7-0.8 közé esik, akkor a másodikat, stb.

2014. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld pacsi, el is kezdem! :)
2014. ápr. 4. 15:50
 7/13 anonim válasza:
Ha gondolod összeülhetünk, én is ezt kaptam.Ha érdekel írj itt egy e-mailt,és egyeztetünk.
2014. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnék létrehozni egy olyan Táblát ami N*N-es cukrokból áll?
2014. ápr. 8. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:

int N = 10;

Cukor[][] tabla = new Cukor[N][N];

// viszont az egyes cukrok konstruktorait még külön meg kell hívni

2014. ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha nem probléma még azt is megkérdezném, hogy hogyan tudok táblázatos nézetet csinálni GUI nélkül?
2014. ápr. 8. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!