Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti hogyan fognátok a CandyCrus...

Ti hogyan fognátok a CandyCrush program java nyelven való megírásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! SZTE-n vagyok első éves programtervező informatikus, kb 2 hónapja próbálok ismerkedni a JAVA-val, de már nyakamon lassan a kötelező program leadásának ideje és tanácsokat szeretnék kérni, hogyan fussak neki a programnak?


[link]


Itt a link, CandyCrush a neve, egy lebutított változat, de fogalmam sincs hogyan fussak neki. Nem forráskódra vagyok kíváncsi, csak tanácsok után érdeklődök hogy mit, hogyan csináljak, mert még nem értem 100%-san a JAVA programozást. :| Köszönöm előre is!



2014. ápr. 4. 14:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ciklus(ok) + System.out.print és println()


ciklus sorok

ciklus oszlopok

kiír adott sor/oszlop-ba tartozó cella

ciklus vége (oszlopok)

kiír újsor

ciklus vége (sorok)

2014. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hali! Eléggé jól haladok a programmal, de lehet hogy egy nagy hibát vétettem. Amikor legenerálom a táblámat véletlenszerűen, néha előfordulhat hogy 3 vagy több azonos színű cukorka is egymás mellé vagy alá/felé kerül. Hogyan tudom úgy legenerálni a cukrokat, hogy max. csak 2 lehet közvetlen egymás mellett? Köszi előre is.
2014. ápr. 10. 21:34
 13/13 anonim ***** válasza:

ciklus

adott elem generálása

amíg (nem megfelelő az elem)


A feltételben pedig ellenőrzöd a szomszédokat.

2014. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!