Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan programozzak? Mi a...

Hogyan programozzak? Mi a legújabb progamnyelv? Melyiket kezdjem először tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok. Nem tudom hogyan áljak neki programozni, miket kell hozzá letölteni, es hogy melyik programnyelvet használjam.Szeretnék megtanulni programozni, ezt szeretném.munkámnak is.

Windows 7 -em van. Szeretnéknék rá programokat irni, de a könyvek száraznak és nyersnek bizonyultak, az intereneten meg nem találok semmi használhatót, csak az ősrégi Pascal meg az Xp elötti koszakról zeng az egesz. Basic vagy gépi kódban(tudom, ősrégi) lehet ?



2014. máj. 16. 21:20
1 2 3
 1/22 qqcska123 ***** válasza:
63%

Kezdőknek javasolt nyelv valamelyik Visual Basic verzió. Sok értelmes leírás található róla. (pl.: [link]

Kicsit több figyelmet igényel a C++, valamint kitartást, de ott könnyen lehet eredményeket elérni. A nem grafikus programozási alapokat jól meg lehet vele tanulni. (pl.: [link]

Látványosabb lehet a C#. Ehhez már tudni kell valamiben programozni. (pl.: [link]

Bár nem ad futtatható kódot, de sokan dícsérik a Pythont. Főként mivel itt kell legkevesebbet vacakolni a típuskonverzióval. (pl.: [link]

Elég web-közeli programozási nyelv a Java /Java SE. Ez viszont nehéz lesz HTML ismeretek nélkül.

Ezeket ismerem aránylag jól, válassz!

De persze lehetnek már alternatívák is....

2014. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én programtervző informatikusnak tanulok, őszintén szólva én anno a batch parancsfájlok programozásával kezdtem, aztán Visual Basic, majd C#. Jelenleg Delphit is tanulok saját szórakoztatásomra, egyszerűen mert érdekel, ezután meg android + java. Most szólok ha sok anyagot és jót akarsz találni kapard elő az angol tudásod, mert sokkal eredményesebb lesz ha angolul keresel rá az adott problémára, pl: ftp upload in c#
2014. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szereintem viccet és iróniát félretéve kezdd az egészet a web tanulmányozásával. Ugyanis amikor én kezdtem, nekem 5 percbe került rátalálni codeacademyra és w3schoolsra, és én nem botlottam pascalba.

Basiccel foglalkoztam egy ideig, ezzel desktop progikat írtam, egy visual expressel társítva, aztán ráuntam. Érts szó szerint. Nem láttam benne valódi fantáziát. Az Unity 3D felé sodródtam el, itt elkezdtem javascriptezni, de itt pedig úgy találtam, hogy ötletek nélkül fölös kitanulni egy programot, amit munkaként úgy sem használhatsz. Amúgy nem tervezek programozó lenni.

Aztán a jsből kiindulva eljutottam a html-hez és a css-hez, nemrég elég durván belecsaptam a php-ba, szóval kikötöttem a webfejlesztésnél. Csináltam kommentes keretrendszert, saját kezdőoldalt, és most próbálok egy blogrendszer-szerűséget csinálni ala napiszar.hu style.

Szóval ennyit arról, hogy én mit milyennek találok. Kezdő számára a web látványos, de az objektumalapú, egy akár 3d-s játék legyártására is alkalmas programnyelvek kezdetben eléggé szárazak. Legalábbis nekem.

Szóval döntsd el, mit szeretnél.

Kérdés: win7re szeretnél programokat írni: konkrétan desktop progikra gondolsz?

2014. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 iostream ***** válasza:
67%

"Bár nem ad futtatható kódot, de sokan dícsérik a Pythont."


Nem ad futtatható kódot? Akkor hogy fut? :D

2014. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, gondol úgy értette, hogy nem ad exe-t, külön letölthető programmal lehet generálni, de az sem tökéletes, mert kell mellé vagy 3-4 másik fájl, hogy fusson, én spec ezért nem szeretem ezt a nyelvet. Feleslegesen ne verd magad..nem áll jól.
2014. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 iostream ***** válasza:
52%
Ha arra gondol, akkor írja azt. A pontosság elég fontos erény a programozásban.
2014. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hát, ebben igazad van.

Futtatható kód nélkül egész nehéz lehet valamit kezdeni magaddal...

2014. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az a deskstop, és angolul is csak nagyok keveset tudok, mert németet tanítanak/tanítottak nekem.

Win 7-re szeretnék valami programot írni,(pl. óra, rajzprogram, fájláthelyező, stb. Basicban és gépi kódban tudok pár dolgot(comodor 64-en tanultam, nyers könyvekből, amit az én koromban még nehezen érthető(14 éves vagyok).

2014. máj. 17. 08:46
 9/22 tabaki ***** válasza:
100%

"csak az ősrégi Pascal meg az Xp elötti koszakról zeng az egesz"


Hát, szerintem is elsősorban keresni tanulj meg. Itt például az "ősrégi" pascalról azt szokás zengeni, hogy egy vak lóért bele ne fogj a tanulásába, mert a gyakorlatban semmi hasznát nem látod. A macskakörmöket azért raktam, mert a pascalnak is van naprakész változata, a Free Pascal, amellyel (főképp Lazarussal körítve) egészen pofás dolgokat tudnál írni -- nem, mintha rá akarnálak beszélni, mert a szándékaidra nézvést tényleg jobban jársz egy használatos nyelvvel. Ami az XP előtti korszakot illeti: Attól, hogy az operációs rendszer jelentse a korlátot, egyelőre olyan messze vagy még, mint Makó Jeruzsálemtől. Amit a régebbi tananyagból tanulsz, még jó darabig hasznos lesz neked W7 vagy bármi alatt. Természetesen basickel és assemblyvel is kísérletezhetsz (a tiszta gépi kódot jobb, ha hagyod, hogyha ódzkodol a "száraz és nyers" dolgoktól), de hogy jön ez a főkérdésedhez, amelyben a legújabb programnyelvet firtatod, akármit jelentsen is ez?

2014. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Első kommentelőnek:

Mindegyik link 404 file not fund...

2014. máj. 17. 08:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!