Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan programozzak? Mi a...

Hogyan programozzak? Mi a legújabb progamnyelv? Melyiket kezdjem először tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok. Nem tudom hogyan áljak neki programozni, miket kell hozzá letölteni, es hogy melyik programnyelvet használjam.Szeretnék megtanulni programozni, ezt szeretném.munkámnak is.

Windows 7 -em van. Szeretnéknék rá programokat irni, de a könyvek száraznak és nyersnek bizonyultak, az intereneten meg nem találok semmi használhatót, csak az ősrégi Pascal meg az Xp elötti koszakról zeng az egesz. Basic vagy gépi kódban(tudom, ősrégi) lehet ?



2014. máj. 16. 21:20
1 2 3
 11/22 uno20001 ***** válasza:
A linkek végéből vedd ki a zárójelet.
2014. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Angolul sokkal több a használható anyag, de teljesen kezdőknek ezeket ajánlom:

Szkript nyelvek: maga a szkript fájl a program, a fordítás és a futás nem válik el. Azaz például a Python fájlból nem kell .exét generálnod, csak beadnod az értelmezőnek, ami lefuttatja. Ilyen nyelvek a Python, a Ruby vagy a Lua.

Első nyelvként javaslom még: Java, C#, Common Lisp, Haskell, Clean, Agda, vagy Prolog.

Továbbá kezdj el angolul tanulni. Erre amúgy is szükséged lenne előbb-utóbb. Németből ugyan bizonyára több anyag érhető el, mint magyarul, de az angol az igazi.

2014. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem totál hülyeség, hogy Pascallal kezdeni felesleges, ugyanis az alapok megtanulására tökéletes. Egyszerű és átlátható kódot lehet írni benne, könnyű megérteni az algoritmusok működését stb. A python scriptnyelv, de nagyon sokoldalú és hasznos, idővel érdemes belenézni. Javat nem szeretem, mert körülményesnek érzem, és nincs hozzá - szerintem - igazán jó fejlesztői környezet, míg a C# és a Visual Studio az kezdőnek is barátságos, átlátható, és sok segítséget nyújt.

De az angolra keményen rá kell feküdni, a legtöbb témában angolul találod meg a legtöbb segítséget...

2014. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A németeknél kedvelt tanulónyelv a Visual Basic, úgyhogy ahhoz biztos sok anyagot találsz németül. Egy másik kedvelt nyelvük az iparban is közkedvelt Java nyelv.

Itt nézelődhetsz:

[link]

A Java nincs fenn, és nem is tervezik, hogy lesz, azt itt tudod megnézni:

[link]

2014. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Tehát:azért vágnák bele az informatikába, mert szeptemberben 8., es ütánna mehetek a(z)(francba) általam választott iskolába. Ha nem jön be a szakácsság, akkor majd az informatika. (Amihez nem értek). Akkor meg minek?!mert a tanarok azt mondtak... Dicsérnek össze vissza meg mondják: legyél informatikus! Hát leszek. Csak azt nem mondták meg milyen ágazat... Ezt kell nekem kitalálni. Ezért keresem ,hogy mik vannak. Másfél-lét éve van gépen, egy olcsó, leírásra gyenge de a gyakorlatba gyorsnak Mondható. De mégimdig nincs net! (Mobilnet, okos(buta)telefon)

Magamtól tanultam meg a számítógép használatát. Hazudtam! Még mindíg tanulom.

Úi.: mindemt mondjatok el, hogy mit honnan kell letöltenem, mert csak pár hónapja keztem internetrzni, es ezt a csodalatos es lenyűgöző dolgot ennyi idő alatt nem lehet felfedezni.

2014. máj. 18. 08:39
 16/22 anonim ***** válasza:

Azt mondom: kövesd az általam megadott linkeket, ahol magyar nyelvű leírásokat olvashatsz. Azok alapján válassz nyelvet a Python, Ruby, Lua, Java, C#, Common Lisp, Haskell, Clean, Agda, vagy Prolog listából.

Jelenlegi legnépszerűbb nyelvek a Java, a C++ és a C#, bár azt mondják, hogy jó, ha elsőnek a funkcionális programozással találkozik a teljesen kezdő.

Itt egy német nyelvű előadássorozat a Haskellről:

[link]

[link]

Magyar nyelvű feladatsor:

[link]

Prolog:

[link]

[link]

[link]

Python:

[link]

[link]

[link]

Még a többi nyelvről is írok.

2014. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A Javához fent már írtam jegyzetet.

Példatár:

[link]

Feladatok:

[link]

[link]

[link]

Megírhatod a Python és a C# feladatokat is Javában.

C#

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

C++:

[link]

[link]

[link]

[link]

Feladatok:

A Pythontól C#-ig említett feladatok, és:

[link]

[link] algoritmusok megvalósítása

2014. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kell egy szövegszerkesztő, ami jól színezi a kódokat. Windowson a Notepad++ ilyen.

[link]

Linuxon a legtöbb szövegszerkesztő tud kódot színezni.

Kérj meg valakit, aki tud angolul, hogy a megfelelőt töltse le neked.

Haskellhez Hugs kell:

[link]

Prologhoz az swiprologot ajánlom:

[link]

Pythonhoz Python:

[link]

a 2.7-es verziót válaszd, mert a jegyzetek arra készültek.

Például ez:

[link]

Java:

[link]

C++:

gcc:

[link]

Ms EXpress:

[link]

ez utóbbi a C# fordítót is tartalmazza.

2014. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
5%
Hogy kicsit borzoljam a kedélyeket: a Delphi, 100szor jobb, mint a c#, vb, java együtt véve, nem rég tanulom a delphit, de előbb előveszem ezt a nyelvet mint bármelyiket a fent említettek közül...
2014. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!