Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit csináljak, ha a jövőben...

Gajdikuka kérdése:

Mit csináljak, ha a jövőben web-programozó szeretnék lenne?

Figyelt kérdés

Gimnázium 9. évfolyamába járok kéttannyelvű képzésre. Melyik egyetemet/főiskolát célozzam meg? Milyen jegyek szükségesek?

Mit gyakoroljak/tanuljak szabadidőmben?



2014. máj. 26. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy melyik egyetemen mi a tendencia, de nálunk az ELTÉn elég gyér a webfejlesztés.


Van Web1 és Web2.

Web1-en HTML/CSS, Web2-n pedig JavaScript és PHP.


Ez 2 félév. De kelleni fog még adatbázisok, hálózatok stb. Ezek viszont már vállalhatóak :D De mint minden prog tárgyban, szerintem ha tudsz programozni(nyelv függetlenül) akkor nem lesz problémád se a JS-el se a PHP-val, de még az SQL-el se.

2014. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SimkoL ***** válasza:
33%
Miért éppen web ? Mire elvégzed a sulit már Dunát lehet rekeszteni velük. Ha úgy érzed van tehetséged a programozáshoz akkor olyan nyelvet válassz aminek mindig lesz jövője, mindig lesz kereslet a programozójára.
2014. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első jól mondja, kb tényleg ez a felhozatal. (Bár nálam a Web1-es csoportban én már tanítottam PHP-t, de ez más kérdés.)


Mindegy hova mész, ennek a nagy részét magadtól fogod megtanulni.

Kezdj ismerkedni a HTML-el és a CSS-el. Ezekre mindenképpen szükséged lesz.

2014. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

@SimkoL: Évek óta hangoztatják, hogy a webfejlesztőkkel Dunát lehet rekeszteni, ez részben igaz is, de JÓ fejlesztőkből a mai napig is kevés van ezen a téren.


Tudom, állás-interjúztattam párszor...

Sajnos rengeteg silány OKJ képzés van, ahol adnak valamiféle papírt és amitől az emberek azt hiszik, hogy jó, innentől beindul az üzlet és csinálhatják az oldalakat.


A mai napig találkozom olyan "frissen végzett" emberekkel akik táblázatokkal raknak össze egy frontendet és mysql függvényeket használnak, ahol az SQL kéréseket mindenféle ellenőrzés nélkül összefűzik és lefuttatják...

2014. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!